Izrāde tapusi, iedvesmojoties no Mišela Fuko esejas „Utopiskais ķermenis”, Sūzanas Zontāgas esejām un sava ķermeņa īpatnībām. Tajā tiek pētīti dažādi cilvēka uztveres un fiziskās transformācijas veidi, aicinot skatītāju pievērst uzmanību detaļām, laika plūdumam, arī fiziskai, mentālai un emocionālai uztverei.
”Kopā ar komandu veidojam pētījumu par ķermeni un telpu, kur skatītājam nebūs jāseko lineāram stāstam, bet pašam jāveido asociācijas. Kustības kļūs par skatītāja iztēles materiālu, tās runās par ķermeņa un gara iekšējo sadalītību, par to, kā pieņemt savu ķermeni un kā tam rīkoties telpā. Kā no priekšstata, ko piedāvā ķermenis, var iegūt saikni ar sevi un apkārtējo pasauli. Liela daļa vizuālā teātra ir par zemapziņu, tur nav loģiska izskaidrojošā plāna ar tekstu, tā ir asociāciju plūsma, kas skatītāju var aizvest dažādos virzienos,” par izrādi stāsta režisore Māra Gaņģe.
Izrāde ir veidota kā atvērta struktūra dažāda vecuma skatītājiem.
Izrādes radošo komandu veido režisore Māra Gaņģe, koncepcijas līdzautore Ksenija Ravvina, horeogrāfes - Agnese Bordjukova un Līga Ūbele, aktieris Emīls Krūmiņš. Scenogrāfiju veido Anda Skrējāne un Edgars Karlsons, par skaņisko noformējumu atbildīgs Maksims Šenteļevs, kostīmu mākslinieces Laima Ūdre un Anete Agate Krišjanova.
Māra Gaņģe ir teātra režisore, kas specializējusies vizuālajā un leļļu teātra režijā, pati arī veido lelles saviem iestudējumiem. Viņu interesē objektu, materiālu un telpas attiecības ar cilvēku un cilvēka apziņu. Gaņģe ieguvusi maģistra grādu teātra režijā Latvijas Kultūras akadēmijā, apmaiņas studiju ietvaros mācījusies Ludvika Solska Teātra akadēmijā Polijā un Turku Mākslas akadēmijā Somijā.
Izrāde „Aklā zona” būs skatāma 20. un 21.septembrī 20.00 “Dirty Deal Teatro” telpās Talsu ielā 1, Āgenskalnā.