Aicina uz skatuves mākslas vakaru «Monologu pārsteidzošās dīvainības»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ceturtdien, 24. oktobrī, Akuratera muzejs Rīgā aicina uz skatuves mākslas vakaru “Monologu pārsteidzošās dīvainības”, paziņojumā medijiem informē Memoriālo muzeju apvienības pārstāvji. 

20. gadsimta 80.-90. gados ārsts, publicists un rakstnieks Jānis Liepiņš (1930) sadarbībā ar aktieriem veidoja savdabīgus autorvakarus, kuros improvizācijās un alūzijās jokoja par literatūru, mākslu un radošo personību dzīvi. Vakaros “Svešais zirneklis un Jānis Liepiņš” (1980), “Dialogu vēstules ar Dinu Kupli” (1982), “Monologi izcilām aktrisēm” (1993) un citos piedalījās tādas aktrises kā Dina Kuple, Antra Liedskalniņa un Lidija Pupure.

Jāni Liepiņu par savu dramaturgu dēvē arī Jāņa Akuratera muzejs, jo daudzu gadu garumā sadarbībā ar autoru tapuši pasākumi, kam dramaturģisko scenāriju asprātīgos dialogos un monologos veidojis Jānis Liepiņš, ikreiz kopdarbā ar kādu komponistu. Tā tapušas vairākas istabas teātra stilistikā veidotas izrādes: “Dīvainais dīvāns – Johans Volfgangs fon Gēte starp Kristiānu un Mariannu Villemeri” (2005), “Hercoga staļļmeistars un aktrise” (2009), “Dziesminieks un leijerkaste” (2010), “Stepa nams” (2014) un citas. Lomās muzeja izrādēs iejutušies aktieri Dina Kuple, Zane Jančevska, Lidija Pupure, Ģirts Jakovļevs, Jānis Vimba, soliste Inguna Švāne, stepa dejotājs Māris Pūris.

Šogad Jāņa Akuratera muzejs aicina uz skatuves mākslas vakaru “Monologu pārsteidzošās dīvainības”. “Lauksaimnieces monologu” un “Aktrises monologu” lasīs Dailes teātra aktrise un runas pedagoģe Lidija Pupure. Vārds, mūzika un deja veidos vakara gaisotni, kurā iekļausies arī dejotāju-mūziķu Ineses un Kristapa Gaiļu, Māras un Laura Neikenu priekšnesumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti