Folkloras balvu «Austras koks» par mūža ieguldījumu saņems etnogrāfe Indra Čekstere

Folkloras balvu "Austras koks" par mūža ieguldījumu šogad saņems etnogrāfe Indra Čekstere, balvu "Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana" saņems Lēdurgas folkloras kopa "Putni" un viņu vadītāja Ilze Kļaviņa, savukārt balva nominācijā "Aktivitātes folkloras jomā 2021. gadā" piešķirta biedrībai "Skaņumāja", informēja Latvijas Folkloras biedrības pārstāvji. Laureātu godināšana notiks 2022. gada 24. aprīlī pulksten 14.00 Siguldas Jaunajā pilī.

Latvijas Folkloras biedrība, popularizējot tradicionālās kultūras pamatvērtības, latvisko dzīvesziņu, tās ilgtspēju un daudzveidīgās izpausmes mūsdienu sabiedrībā, par veikumu tradicionālās kultūras mantojuma saglabāšanā godina personas, folkloras kopas un kopienas, pasniedzot folkloras balvu "Austras koks" trīs nominācijās.

Balvu nominācijā "Mūža ieguldījums" par ilglaicīgu tradicionālās kultūras mantojuma pētniecību, aktīvu un iedvesmojošu līdzdalību folkloras vērtību un prasmju saglabāšanā, nodošanā nākamajām paaudzēm saņems etnogrāfe, Siguldas folkloras kopas "Senleja" ilggadēja dalībniece un kultūrvides pētniece Indra Čekstere.

Indra Čekstere

Balvu nominācijā "Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana" par gadskārtu svētku, ģimeņu godu un folklorā mantoto zināšanu par dabu un Visumu iedzīvināšanu un daudzināšanu saņems Siguldas novada Lēdurgas folkloras kopa "Putni" un viņu vadītāja Ilze Kļaviņa.

Balvu nominācijā "Aktivitātes folkloras jomā 2021. gadā" saņems biedrība "Skaņumāja", kas, spītējot epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, 2021. gadā dažādās aktivitātēs popularizēja un attīstīja tautas muzicēšanas prasmes, pārstāvēja Latviju dažādos ārvalstu festivālos un starptautiskos notikumos.

Latvijas Folkloras biedrības valdes priekšsēdētājs Andris Kapusts uzsvēra: "Brīvība. Valoda. Tradīcijas. Identitāte. Šobrīd šie vārdi iegūst mūsu prātos un sirdīs vēl nozīmīgāku lomu un jēgu. Cieņu. Tie ir kļuvuši dzīvībai tikpat nepieciešami kā toreiz pirms 30 gadiem. Laiks, kad vēl vairāk novērtējam to, kas mums ir, savu tēvzemi, tradīcijas, kultūru, ļaudis, kuri mums blakus. Mieru un drošas debesis. Novērtējam to, ka varam runāt savā valodā, dziedāt savu dziesmu, domāt savu domu. Šīs vērtības arī mums savulaik nācās izcīnīt".

Latvijas Folkloras biedrība folkloras balvu "Austras koks" pasniedz ceturto gadu, izvērtējot iepriekšējā gada notikumus un procesus tradicionālās kultūras pārmantojamībā, aicinot gan folkloras nozares dalībniekus, gan pašvaldības, gan nevalstiskās organizācijas u.c. pieteikt balvai pretendentus. Katru gadu īpašs aicinājums ir informēt par ļaudīm, kuri mūža garumā folkloras vērtību un prasmju saglabāšanā ar savu veikumu daudz darījuši un iedvesmojuši citus, nododot zināšanas nākamajam paaudzēm.

Folkloras balvu "Austras koks" organizē un pasniedz Latvijas Folkloras biedrība.

Balvas pasniegšanas ceremonijas pasākumu atbalsta Siguldas novada pašvaldība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt