VIDEO: Rīgas Doma kora skolas jauktais koris dāvina klausītājiem 7 minūtes miera

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, tā diriģents Jurģis Cābulis un pianiste Ilze Kalniņa klausītājiem dāvina septiņas minūtes miera latviešu komponista Pētera Vaska skaņdarbā “The Fruit of Silence”, informēja kora pārstāvji.

“Publisko telpu, jo īpaši sociālos medijus, arvien blīvāk piepilda ziņas, kas vieš nemieru un nevajadzīgu šķelšanos jau tā izaicinošajos apstākļos.” Ar šādu pamatojumu koris publiskojis skaņdarba video, aicinot klausītājus

“uz mirkli apstādināt ikdienas steigu un sargāt savu un sev tuvo cilvēku veselību gan no vīrusiem, gan no dezinformācijas.”

Rīgas Doma kora skolas jauktā kora video sveicienam komponista Pētera Vaska skaņdarbs nav izvēlēts nejauši. Nākamgad komponists svinēs savu 75. jubileju, un diriģents Jurģis Cābulis ar Rīgas Doma kora skolas jaukto kori un citiem Latvijā pazīstamiem māksliniekiem iecerējis atskaņot šo un citus komponista skaņdarbus koncertos.

Vēl 2021. gada martā koris būs dzirdams Dzintaru koncertzālē, kur paredzēts komponista Jēkaba Jančevska kormūzikas albuma “Aeternum” prezentācijas koncerts. Albumu ieskaņojis tieši Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, un tas tika izdots 2020. gada februārī sadarbībā ar Lielbritānijas mūzikas ierakstu izdevniecību “Hyperion Records”. Papildus tam koris cer uz mierīgiem un drošiem apstākļiem Latvijā un pasaulē, lai 2021. gada maijā varētu doties uz Šveici, kur notiks no 2020. gada maija pārceltais 12. Eiropas Jauniešu koru festivāls.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti