Pianists Reinis Zariņš ieraksta Pētera Vaska klaviermūzikas albumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

No 7. līdz 9. martam Latgales vēstniecībā “Gors” pianists Reinis Zariņš ierakstījis Pētera Vaska klaviermūzikas  albumu, sadarbojoties ar ieraksta skaņu režisoru Normundu Šnē. Mūzikas ierakstu izdos Somijas mūzikas ierakstu kompānija “Ondine”, informēja koncertzāles pārstāvji.

Kā pastāstīja Reinis Zariņš, albumā līdztekus Pētera Vaska ciklam “Gadalaiki” paredzēts iekļaut arī īpaši šim ierakstam komponētu jaundarbu. “Ja mums viss izdosies, tad šis albums aptvers nozīmīgu Pētera Vaska radošās dzīves daļu, tā būs mūzika, kas tapusi vismaz 40 gadu laikā, un līdz ar to tas ir visaptverošs albums,” atklāja pianists.  

Skaņu režisors un diriģents Normunds Šnē par ierakstu teica: “Braucot uz “Goru”, mēs, protams, jau zinājām ko sagaidīt. Pirmkārt, protams, ir lieliskā zāle, kurai nav līdzīgas Latvijā un vispār tuvākajā apkārtnē. Otrkārt, tie ir cilvēki, tā sirsnība un atvērtība, laipnība un siltums, ko mēs šeit jūtam. Sienas vienas pašas nestrādātu, vajag dvēseli un šeit tā noteikti ir. Tā ir kolosāla privilēģija būt tādā vietā un darīt to, ko mēs vēlamies – būt netraucēti, mierīgi un pilnīgi nodoties mūzikai. Lai rastos labs ieraksts, ir divi priekšnoteikumi – lieliska mūzika un jūtīga interpretācija. Un mums ir lieliska mūzika un lielisks interprets.”

Komponists Pēteris Vasks ciklu “Gadalaiki” radījis pakāpeniski, kopš 1980. gada, kad viņš komponēja “Balto ainavu” – tā laika Baltijas komponistu minimālisma garā radītu meditāciju, kurā izmantotas tikai dažas skaņas. Gadu vēlāk radīta “Rudens klaviermūzika”, kas ir jau krietni izvērstāks, dramatiski aktīvs skaņdarbs. 1995. gadā tapusi dabas skaņu ainava “Pavasara klaviermūzika”, bet 2009. gada ziemā Pēteris Vasks pabeidzis ciklu, uzrakstot trūkstošo gadalaiku – vasaru. Tomēr cikla secība ir tāda, kā tā notiek gadā – ziema, pavasaris, vasara un rudens. 

Zīmīgi, ka 2016. gada aprīlī Latgales vēstniecībā “Gors” notika Pētera Vaska ciklā balstītās koncertizrādes "Gadalaiki" pasaules pirmizrāde, kas tapa, sadarbojoties pianistam Reinim Zariņam un horeogrāfam Kirilam Burlovam.

Reinis Zariņš ir viens no Latvijas ievērojamākajiem talantiem, dziļi pārdomātu interpretāciju meistars, spožs solists un prasmīgs kamermūziķis, konceptuālu starpmākslu projektu autors. Uzsācis klavierspēles apguvi no septiņu gadu vecuma, Reinis debitēja kā solists ar orķestri jau desmit gadu vecumā, vēlāk guva godalgas vairākos starptautiskos pianistu konkursos. Reinis ir arī vairākkārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti