Oktobrī Viļņā uzstāsies rokmūzikas ģēnijs Džeks Vaits

4. oktobrī  Viļņā, “Siemens Arēnā”, uzstāsies par rokmūzikas ģēniju nokristītais Džeks Vaits (Jack White), kurš šobrīd atrodas sava jaunākā albuma “Boarding House Reach” popularizēšanas turnejā.

Džeks Vaits, jaunākais desmit bērnu ģimenē, uzaudzis ASV dienvidos – Detroitā un Našvilā, izceļas ar apbrīnojamu erudīciju un inovatora spējām, kam lielisks piemērs ir arī jaunais albums “Boarding House Reach”.

Pasaules slavu Džeks Vaits iemantoja jau agrāk - laikā no 1997. līdz 2011. gadam - kā dueta “The White Stripes” dalībnieks. Mūsdienu populārās mūzikas vēsture nav iedomājama bez dziesmas kā “Seven Nation Army”, cik ļoti bieži šī dziesma ir dzirdēta, dungota, atdarināta!

Un arī citas “The White Stripes” dziesmas ir spēcīgas rokmūzikas himnas. Arī nākamos Džeka Vaita projektus – grupas “The Raconteurs”, “The Dead Weather” – atzinīgi novērtē gan kritiķi, gan klausītāji  un tie izceļas ar komerciāli veiksmīgiem hitiem.

2009. gadā Vaits nodibina pats savu ierakstu kompāniju “Third Man Records”, izceļoties gan ar produktivitāti producēto ierakstu skaita ziņā, gan ar unikālu dizainu. Džeks Vaits darbojas arī kā producents, strādājot ar dažādiem kantri mūzikas māksliniekiem un sadarbojoties arī ar popmūzikas dīvām Alisiju Kīzu (Alicia Keys), Adeli. Vaita muzikālā artava ir dzirdama, piemēram, Bejonses (Beyonce) 2016. gada albuma “Lemonade” dziesmā "Don't Hurt Yourself".

 

2012. gadā Vaits izdeva savu pirmo solo albumu “Blunderbuss”, pēc diviem gadiem tam sekoja albums “Lazaretto”, un šogad tika izdots trešais – “Boarding House Reach”. Ja iepriekš Vaits ir turējies pie tradīcijas – blūza, folkmūzikas, kantrimūzikas, ko sakausējis kopā ar rokmūzikas enerģiju, tad “Boarding House Reach” ir daudz eksperimentālāks ieraksts. Tēlaini izsakoties, tas ir “robotisks fanka albums”. Līdzīgi kā visi iepriekšējie, arī šis albums ir nonācis pārdotāko albumu topa augšgalā kā ASV, tā arī Lielbritānijā, Kanādā, Zviedrijā.

 

Džeks Vaits ir viena no visietekmīgākajām individualitātēm mūsdienu populārajā mūzikā, tāpēc Vaita uzstāšanās Baltijā nešaubīgi ir viens no 2018. gada lielākajiem notikumiem. Lietuvā, Viļņas “Siemens Arēnā”, Džeks Vaits koncertēs 4. oktobrī. Koncerta sākums plkst. 20.

Apmeklētājiem jāņem vērā, ka koncerta laikā nebūs iespējams izmantot mobilos telefonus. Tie būs jāievieto speciālos “Yondr” maciņos. Galējas nepieciešamības gadījumā tālruni varēs izmantot īpaši šim nolūkam paredzētā zonā. Šādi mūziķis vēlas mudināt skatītājus izbaudīt koncertu kā vienreizēju notikumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti