«Liepājas vasaru» ar Tigula jaundarbu turpina Rīgas Saksofonu kvartets

Festivālu „Liepājas vasara” ar komponista Raimonda Tigula jauno elektroakustisko programmu „Labyrinthus” Liepājas muzejā 10.jūlijā pulksten 19.00 turpina Rīgas Saksofonu kvartets, lsm.lv informē festivāla rīkotāji.

Rīgas Saksofonu kvartets un komponists Raimonds Tiguls jau agrāk ir sadarbojušies vairākās kamermūzikas programmās. Tagad tapis jauns kopdarbs – programma „Labyrinthus” saksofonu kvartetam un elektronikai. 

Tā ir skaņu un pat žanru sintēze, it kā divu pretpolu savienošanās, kas rada vienotu, bet fonētiski daudzslāņainu mūzikas faktūru," stāsta idejas autors Raimonds Tiguls.

Papildu dimensiju šim multimediju projektam piešķirs Ginta Apsīša veidotās videoprojekcijas.

„Tas būs aizraujošs skaņas un gaismas labirints. Pasaulē slavena labirintu pētniece, amerikāniete Lorīna Ārtresa reiz teikusi, ka labirinta ceļš attīra prātu un sniedz apskaidrību. Tas aicina uz darbību, nomierina cilvēku satricinājumos un dzīves pārmaiņu brīžos, palīdz saskatīt dzīvi kā ceļu – svētceļojumu. Un cilvēki saprot, ka viņi ir nevis cilvēciskas būtnes uz garīga ceļa, bet garīgas būtnes uz cilvēciska ceļa," par jauno programmu stāsta Rīgas Saksofonu kvarteta pārstāvis Ainars Šablovskis.

Rīgas Saksofonu kvartets daudzsološi sevi pieteica 1992.gadā, un tieši ar tā darbību ir aizsākusies akadēmiskā saksofona ēra latviešu mūzikā. Toreiz kvarteta komanda bija cita, vairākkārt notikušas izmaiņas, un vienīgais mūziķis, kas palicis kvartetā līdz pat šodienai, ir tā izveidotājs Artis Sīmanis. Par aktīvu koncertdarbību un augstu māksliniecisko sniegumu 1999.gadā Rīgas Saksofonu kvartets saņēma Latvijas Lielo mūzikas balvu. Kvartets ir piedalījies starptautiski nozīmīgos mūzikas festivālos un ir centrālā ass starptautiskajam saksofonmūzikas festivālam „Saxophonia”.

Programmā „Labyrinthus” Rīgas Saksofonu kvartets uzstāsies pavisam jaunā sastāvā – vecbiedriem Artim Sīmanim un Ainaram Šablovskim pievienosies dāmas Ilze Lejiņa un Daiga Solovjova.

Šonedēļ festivāla "Liepājas vasara" programmā ir arī koncerts "Ugunsputns", kurā Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) diriģēs Jalčins Adigezalovs (Azerbaidžāna), bet kā soliste uzstāsies vijolniece Elīna Bukša. Koncertā 12. jūlijā 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā skanēs Žana Sibēliusa Vijolkoncerts Re minorā un Igora Stravinska baletsvīta "Ugunsputns".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti