«Lielajā dzintarā» notiks Artura Maskata teātra mūzikas autorvakars

Svētdien, 25. septembrī, plkst. 15.00 Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" koncertsērijas "Personīgi" jauno sezonu atklās izcilā mūsdienu latviešu komponista Artura Maskata teātra mūzikas autorvakars, kas iecerēts kā muzikāla saruna starp aktieriem un autoru. Uz skatuves komponista daiļradi dziesmās iznesīs dziedošie aktieri – Maksims Busels, Jūlija Berngardte un Everita Pjata-Gertnere. Koncertu būs iespējams vērot kā klātienē, tā arī tiešraidē koncertzāles digitālajā platformā, informēja koncertzāles pārstāvji.

Par gaidāmo koncertprogrammu Arturs Maskats pastāstīja: "Man būs liels prieks muzicēt kopā ar saviem draugiem un domubiedriem – aktieriem no Rīgas un Liepājas. No Rīgas tie būs divi jauni aktieri, kurus latviešu publika pazīst varbūt mazāk, bet kuri ir absolūti brīnišķīgi. Tie ir Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieri Jūlija Berngardte un Maksims Busels. Un kāpēc šie divi aktieri? Viņi absolūti brīnišķīgi dzied dziesmas ar latviešu klasikas tekstiem. Tās ir manas dziesmas, kas mums kopā skanēja izrādē "Mīlas svētība", – tā bija Raiņa un Aspazijas dzeja, kuru mēs toreiz kopā pārdzīvojām. Un tagad šiem nosauktajiem dzejniekiem pievienosies arī Māras Zālītes dzeja Everitas Pjatas-Gertneres izpildījumā. Tāds arī būs šis vakars – tie būs dažādi izrāžu fragmenti gan no "Mīlas svētības" ar Raiņa un Aspazijas dzeju, gan manas dažādos gados rakstītās dziesmas ar Aleksandra Čaka, Ojāra Vācieša un Māras Zālītes dzeju. Un es pats mēģināšu to visu apkopot pie klavierēm."

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Programmu vienotā mākslas pieredzē savīs Liepājas teātra galvenais režisors Dmitrijs Petrenko, ar kuru Maskats vairākkārt sadarbojies dažādos projektos, tai skaitā izrāžu mūzikas sarakstīšanā. "Kopumā mēs veidojam koncertu kā sarunu starp aktieriem un komponistu. Papildus muzikālajiem priekšnesumiem Maskats ar aktieriem pārrunās arī dažādas personīgas tēmas: par iedvesmu, par mūzikas attiecībām ar teātri, par jaunību un mīlestību. Koncertā skanēs ne tikai teātra mūzika, bet arī citas dziesmas, kas nav no izrādēm," par autorvakaru atklāja režisors Dmitrijs Petrenko.

Turpinot koncertsērijas "Personīgi" tradīciju, visiem klātienes koncerta apmeklētājiem pēc koncerta 2. stāva galerijā būs iespēja tikties ar mūziķiem neformālā gaisotnē, lai aprunātos par mūziķu radošo ceļu, iedvesmas avotiem un izaicinājumiem.

Koncertsērijas "Personīgi" turpinājumā līdz gada beigām tiks piedāvāti vēl trīs notikumi. 16. oktobrī programmā "Made in California" klausītāji tiksies ar amerikāņu klaviermūzikas ekspertu, pianistu Juri Žvikovu, 20. novembrī ar armēņu mūzikas tradīcijām iepazīstinās duduka spēles virtuozs Arsens Petrosjans un viņa vārdā nosauktais kvartets, bet koncertsērijas gadu 11. decembrī noslēgs Vīnes klasika un baltiešu jaunrade Guntas Gelgotes un viņas muzikālo domubiedru virtuozajā izpildījumā.

Visi sērijas "Personīgi" koncerti gaidāmi svētdienu pēcpusdienās plkst. 15.00 un notiek Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" Kamerzālē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti