Sadaļas Sadaļas

PārMijas

Diriģents Māris Sirmais: Es kaut kā ļoti labi tagad attīros

PārMijas

Pianists Daumants Liepiņš: Mājās "Klasika" vienmēr ieslēgta

Lemjot par skolēnu dziesmu un deju svētku norisi, svarīgākā būs sabiedrības drošība

Lemjot par skolēnu dziesmu un deju svētku norisi, svarīgākā būs sabiedrības drošība

Šonedēļ pilnā sparā vajadzēja notikt Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atlases skatēm, konkursiem un kopmēģinājumiem. Ārkārtējās situācijas dēļ šis process process likumsakarīgi pārtrūcis. Svētku komunikācijas vadītāja Inga Vasiļjeva atklāj, ka šobrīd tiek izstrādāti trīs atšķirīgi scenāriji, kuru īstenošana atkarīga no situācijas attīstības: "Svētku rīkotāji pieņems lēmumus, vadoties tikai un vienīgi no sabiedrības drošības viedokļa. Tas būs vissvarīgākais aspekts."

"Tāpat kā visas mācību iestādes, arī Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošanas process šobrīd ir pārtraukts un līdz 14. aprīlim skates nenotiek. Šobrīd aktīvajā fāzē ir darbs, plānošana un situāciju modelēšana – kas notiek, ja epidemioloģiskā situācija strauji progresē, kas notiek, ja tā uzlabojas, un kas notiek tad, ja kļūst pavisam slikti. Kā jebkurš pasākuma rīkotājs, arī dziesmu svētku organizētāji šobrīd modelē šīs situācijas – lai tad, kad būs pienācis brīdis "x", būtu pilnībā skaidrs, kuru lēmumu pieņemt," uzsver Vasiļjeva.

Iecerēts, ka šogad svētkos piedalītos vairāk nekā 35 tūkstoši dalībnieku – dziedošie, dejojošie un visādi citādi ar māksliniecisko pašdarbību nodarbinātie bērni.

"Šobrīd strādājam pie trim modeļiem. Ja situācija attīstīsies ļoti pozitīvi – un tas, protams, ir optimistisks scenārijs – Ministru kabineta apstiprinātajos datumos no 6. līdz 12. jūlijam varēs notikt pilnīgi viss. Ja situācija par kādu zināmu laika periodu pavirzīsies uz priekšu, svētkus varētu pārcelt uz augustu.

Bet, ja situācija tomēr ieilgs, svētki šovasar nenotiks – tie būs jāpārceļ uz tālāku nākotni," atklāj Inga Vasiļjeva.

"Skatēs un modelēšanas koncertos pavisam nesen jau redzējām, ka dalībnieki jau šobrīd ir ļoti labi sagatavojušies – jau tagad zinām, ka šie koncerti, kas paredzēti vasarā, būtu vai būs emocionāli, skaisti, mākslinieciski augstvērtīgi. Ir kolektīvi, kuri arī šobrīd nepadodas un cenšas atrast dažādus veidus, kā mēģināt attālināti. Piemēram, kokļu ansambļi, jo cerība jau nav zudusi.

Protams, svētku rīkotāji pieņems lēmumus, tikai un vienīgi vadoties no sabiedrības drošības viedokļa. Tas būs vissvarīgākais aspekts, pieņemot lēmumus."

Vasiļjeva uzsver, ka visa aktuālākā informācija, kas saistīta ar svētku norisi, operatīvi pieejama dziesmu svētku mājaslapā, Valsts izglītības satura centra mājaslapā, kā arī sociālajos medijos – "Facebook", "Instagram" un "Twitter". Tiklīdz pieņemts kāds lēmums, kas skar skates vai svētku norises, nekavējoties informācija tur tiek ievietota.

Inga Vasiļjeva īpaši uzsver: "Ikvienu aicinu vienmēr meklēt informācijas pirmavotu – ieskatīties svētku rīkotāju mājaslapā vai uzticamos medijos un balstīties tikai uz to informāciju, ko redzat oficiālajos avotos,

jo šāds nemierīgs krīzes laiks vienmēr rada dažādus pārpratumus, spekulācijas, emocionālus paziņojumus. Šis ir laiks, kad mums visiem drošības labad jāmaina savi ikdienas ieradumi, un to arī visiem novēlu!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt