Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā skanēs koncerts «Tur būs tev mūžīgs miers»

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, 14. jūnijā, pulksten 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā notiks koncerts "Tur būs tev mūžīgs miers". Rīgas kamerkoris "Ave Sol" un orķestris "Rīga" diriģenta Andra Veismaņa vadībā atskaņos trimdas komponista Jāņa Kalniņa kantāti "Asins tīrums", kā arī Pētera Vaska, Jēkaba Jančevska un Marinas Vidmontes opusus, informēja organizatori.

"1958. gadā Kanādā komponētā Jāņa Kalniņa (1904–2000) kantāte "Asins tīrums" ir dramatisks stāsts par asins naudu, par podnieka tīrumu, kas negrib pieņemt nodevēja miesas, par mūžīgo gaismu un mīlestību, kas apstaro pat Jūdas tumšo dvēseli. Skaņdarba saturs balstīts Jaunās Derības un Džona Oksenhama tekstos, kurus atdzejojusi Valda Dreimane," par koncerta programmu raksta rīkotāji. "Asins tīrums" koncertā skanēs diriģenta Andreja Jansona instrumentācijā tenoram, jauktajam korim un pūšaminstrumentu orķestrim. Solista partiju interpretēs Mārtiņš Zvīgulis.

Rīgas kamerkoris "Ave Sol" atskaņos arī Jāņa Kalniņa balādi "Pamestā baznīca" (1970) ar Knuta Lesiņa vārdiem. Klausītāji dzirdēs komponista Pētera Vaska apcerīgo lūgšanu "Dona nobis pacem" ("Dod mums mieru", 1996) Viļņa Šmīdberga pārlikumā jauktajam korim un pūšaminstrumentu orķestrim.

Koncertprogrammā iekļauta arī latviešu jaunās paaudzes skaņražu mūzika. "Klusiņām jūra tek" (2016) ar latviešu tautasdziesmas tekstu ir Jēkaba Jančevska veltījums izsūtītajiem Latvijas iedzīvotājiem un arī viņa pirmais skaņdarbs pūšaminstrumentu orķestrim. Tā atskaņojumā kopā ar orķestri muzicēs jauktais koris, koklētāja Anda Eglīte un soprāns Elizabete Porgante. Savukārt Marina Vidmonte skaņdarbu "No dzīlēm" pūšaminstrumentu orķestra sastāvam radījusi pērn "Skaņu mākslas fonda", Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Kompozīcijas katedras un orķestra "Rīga" kopīgi rīkotajā konkursā jaunajiem komponistiem.

Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kuri no 3. jūnija pieejami "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā. Koncerta tiešraidi varēs klausīties Latvijas Radio 3.

Piemiņas koncerts notiek ar Rīgas pašvaldības atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti