Jaunā platformā apkopotas ģitāras video nodarbības un meistarklases

Tapusi jauna platforma "Ģitāras video nodarbības un meistarklases", kurā apkopots svarīgākais, kas jāzina un jāprot, mācoties spēlēt ģitāru, informēja viens no projekta īstenotājiem, mūziķis Reinis Jaunais.

Projekts sastāv no trīs daļām. Pirmā daļa ir dažādu profesionālu Latvijas ģitāristu meistarklases. Projekta video meistarklasēs ar savu pieredzi dalās mūziķi Kaspars Zemītis, Matīss Čudars, Rihards Lībietis, Gints Smukais, Jānis Ruņģis, Jānis Bērziņš, Ivars Štubis, Reinis Jaunais, Lūcija Sičevska, Lauma Kazaka, Armands Alksnis, Andrejs Jevsjukovs. Visas meistarklases skatāmas bez maksas.

Otrā projekta daļa ir Reiņa Jaunā ģitāras mācību metodikas grāmata "Ģitāras nodarbības: svarīgākais, kas jāzina un jāprot, mācoties spēlēt ģitāru". Tajā teju 200 lapaspušu garumā mēģināts apkopot galveno, kas jāprot ģitāristiem, apgūstot dažādus populārus mūzikas stilus.

Trešā daļa ir Reiņa Jaunā veidotas video nodarbības, kuras ir papildinājums minētajai grāmatai. Tās sakārtotas līdzīgā secībā kā grāmatas saturs, no vienkāršākā uzdevuma uz sarežģītāko. Uzdevumi, kas iekļauti grāmatā, video nodarbībās un Latvijas ģitāristu meistarklasēs, ir paredzēti ilglaicīgai apguvei vairāku gadu garumā. Projekta saturu paredzēts regulāri papildināt arī turpmāk.

Projekta veidotājiem Reinim Jaunajam un Laimai Jaunajai iecere par šo projektu tapa jau sen. Arī mācību grāmatas pirmie aizmetņi tapa pirms vairākiem gadiem, un tajā apkopota Reiņa Jaunā pedagoģiskā darba pieredze. Tā kā epidemioloģiskās situācijas dēļ tikšanās ar ģitāras skolotāju klātienē šobrīd var būt apgrūtināta, projekta veidotājiem šķita, ka šis ir īstais brīdis to īstenot līdz galam, lai jaunajiem ģitāristiem palīdzētu apgūt ģitārspēli attālināto mācību laikā. Projekta saturs veidots arī kā metodiskais materiāls ģitāras skolotāju darbam klātienē.

Projekts tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "KultūrELPA" atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt