Jaunā komponiste Anastasija Kadiša izrādīs Rīgā performanci «Dimensijas»

Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē 2016. gada 2. janvārī plkst. 18 notiks jaunās komponistes un performances mākslinieces Anastasijas Kadišas autorkoncerts "Dimensijas", kurš, kā norāda pasākuma rīkotāji, notiks performances veidā un apņems visu zāli.

Koncertā "Dimensijas" piedalīsies pati autore, flautiste Mirijama Hidbera Dikinsone (Šveice) un arfiste Elizabeta Lāce (Latvija). Koncertā būs iespēja dzirdēt un redzēt jaunās komponistes skaņdarbus un performances soloinstrumentiem un ansambļiem, kā arī viņas pedagogu Jura Karlsona un Pētera Plakida mūziku.

Kopš 2010. gada septembra jaunā latviešu komponiste un performances māksliniece Anastasija Kadiša dzīvo un turpina studēt Šveices pilsētā Bāzelē. Pēc Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) kompozīcijas klases absolvēšanas Anastasija devās papildināt savas zināšanas un prasmes vienā no Eiropā vadošajām mūzikas augstskolām  - Bāzeles Mūzikas akadēmijā, kurā viņa apguva laimetīgo instrumentālo kompozīciju pie pasaulslavenā Georga Frīdriha Hāsa un elektroakustisko kompozīciju pie Ērika Onjas.

Ārzemju studiju laikā jaunajai komponistei tika pavērstas plašas iespējas eksperimentēt ar skaņu un formu, kā rezultātā ir tapuši darbi, kuri jau paguvuši skanēt tādu slaveno jaunās mūzikas festivālu ietvaros kā Donauešingenas Jaunās mūzikas dienas (Vācija), SWR Švetcingenas Jaunās mūzikas festivāls (Vācija), elektroniskās mūzikas festivāls "d‘Bâle" (Šveice), Mūsdienu mūzikas dienas Romā (Itālija) u.c.

Pēc maģistra grāda iegūšanas Bāzeles Mūzikas akadēmijā jaunā māksliniece, uzklausot pasniedzēju padomu, nolēma attīstīt savu uzsākto ceļu multimediālo žanru jomā un, iestājoties 2014. gadā FHNW Dizaina un Mākslas augstskolā Bāzelē, sāka intensīvi darboties eksperimentālajā performances žanrā, radot darbus ar skaņām, krāsām, teatrāliem elementiem, kustībām, gaismu un priekšmetiem. Anastasijas inovatīvie darbi jau spējuši gūt uzmanību "ACT’15" performances festivālā Šveicē un tika apbalvoti ar vācu "Deutsche Bank" stipendiju programmā "Mūsdienu mūzikas teātris".

Ieeja koncertā 2. janvarī par ziedojumiem, informē pasākuma rīkotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti