Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Tomu Grēviņu par labdarības maratona «Dod pieci» tēmu

Rīta Panorāma

Komponista M. Brauna koncertprogramma «Darbi un nedarbi...» VEF Kultūras pilī

Klasiskās un garīgās mūzikas koncerts «Ziemassvētku prelūdija»

Inese Galante un izcili Latvijas mūziķi gatavo Ziemassvētku koncertu Doma baznīcā

Ziemassvētku priekšvakarā Ineses Galantes fonds turpinot tradīcijas gatavo klausītājiem īstu pirms Ziemassvētku dāvanu – Doma baznīcas īpašajā atmosfērā notiks klasiskās un garīgās mūzikas koncerts “Ziemassvētku prelūdija”, kurā piedalīsies spilgti Latvijas mūziķi un jaunie talanti.

Koncertā piedalīsies izcili un klausītāju iemīļoti Latvijas mākslinieki: baroka mūzikas izpildītājs kontrtenors Sergejs Jēgers; pasaulē pazīstamais komponists un ērģelnieks Aivars Kalējs; virtuozais pianists un prestižu starptautisko konkursu laureāts Andrejs Osokins un Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris diriģenta Romāna Vanaga vadībā. Viesus priecēs arī Latvijas operdziedātāja, publikas mīlule, dziļi izjustā soprāna īpašniece Inese Galante. 

Galante atzina, ka gatavošanās koncertam notiek ļoti raiti. Noskaņojums būšot burvīgs, jo tā ir īpaša atmosfēra, un Ziemassvētki jau visiem dodot siltumu un gaidīšanas nepacietību. Visi gaida kaut ko gaišu, tas nāk no bērnības. “Es domāju, ka tās burvības, pasakas dzīvo mūsu dvēselē,” atzina Galante. “Man gribas, lai vakars būtu apburošs.”

Viens no Ineses Galantes fonda svarīgākajiem mērķiem – atbalsts jaunajiem mūziķiem. Dažādos laikos uzstāšanās uz šī skatuves ir veicinājusi jaunu talantu atpazīstamību, šie mūziķi tagad ir populāri gan Latvijā, gan citās valstīs. Viņu vidū ir Jānis Bombizo-Fedotovs (Latvijas Lielā mūzikas balva nominācijā “Gada jaunais dziedātājs”, 2014), Daumants Liepiņš (3.vieta piektajā starptautiskajā Džeimsa Motrama pianistu konkursā Karaliskajā mūzikas Ziemeļu koledžā, 2016), Aigars Raumanis (1.vieta Latvijas pūtēju orķestru diriģentu konkursā, 2016), Līga Griķe (1. vieta konkursā ''London Grand Prize Virtuoso'', 2016; Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas jaunā mūziķa gada balva, 2016) un citi. Arī šoreiz Ineses Galantes jaunie talanti piedalīsies “Ziemassvētku prelūdijā” kopā ar profesionāliem mūziķiem. Taču ar to muzikālās dāvanas nebeigsies: skatītājus gaida arī pārsteigumi, informēja koncerta rīkotāji. 

Koncerts notiks 8.decembrī plkst. 19.00 Doma baznīcā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti