Gidons Krēmers «Lielajā dzintarā» izspēlēs kamermūzikas versiju par cirku

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” 27. janvārī plkst. 17.00 aicina uz pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera koncertu “Krēmers. Kremerata Baltica. Cirks”. Atskaņojot Mečislava Veinberga (Mieczysław Weinberg), Astora Pjacollas (Astor Piazzolla) un Artura Maskata mūziku, izcilais vijolnieks uzstāsies kopā ar orķestri “Kremerata Baltica” un slavenā vācu cirka “Circus Roncalli” klaunu Robertu Viki (Robert Wicke). 

Būdams liels cirka cienītājs, vijolnieks Gidons Krēmers ar šo koncertu vēlējies radīt sava veida kamermūzikas versiju par cirku. Koncerts būs kā aizrautīgs priekšnesums, kurā teatrālas etīdes apvienosies ar mūziku un slavenais vācu cirka “Circus Roncalli” klauns Roberts Vike sadarbosies ar orķestri un pašu Krēmeru, informēja “Lielā dzintara” pārstāvji. 

Atzīmējot lieliskā 20. gadsimta poļu komponista Mečislava Veinberga simto jubileju, koncertā būs klausāma viņa brīnišķīgā mūzika, kas nereti rakstīta kino un teātrim. No Veinberga plašā kino un teātra mūzikas klāsta daudzi atpazīs gan Vinnija Pūka un “Bonifācija brīvdienu” saulainās multfilmu melodijas, gan arī citus meldiņus. 

Savukārt koncerta pirmajā daļā būs dzirdama tango karaļa, argentīniešu komponista Astora Pjacollas tempermentīgā mūzika. Koncertu atklās ar zināmā pašmāju komponista Artura Maskata opusu “Pusnakts Rīgā”, ko pats skaņradis raksturo kā tango un veltījumu skaistai mīlestībai.

Gidons Krēmers ir pasaulslavens vijolnieks, kamerorķestra “Kremerata Baltica” dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Būdams tikai četrus gadus vecs, Rīgā dzimušais vijolnieks uzsāka mācības pie sava tēva un vectēva, kas abi bija sava laika atzīti mūziķi. Vēlāk bagātīgie sasniegumi prestižos starptautiskos konkursos pavēra Gidonam Krēmeram ceļu uz karjeru, kuras laikā izcilais mūziķis ieguvis visas pasaules atzinību un reputāciju kā viens no pašiem oriģinālākajiem un izaicinošākajiem savas paaudzes māksliniekiem. 2002. gadā Krēmers kopā ar “Kremerata Baltica” ieguva Grammy balvu kategorijā “Labākais mazā ansambļa izpildījums”.

Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Gētes institūta Rīgā atbalstu rīko SIA “Lielais Dzintars”. Plašāka informācija lasāma "Lielais dzintars" mājaslapā. Biļetes nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, "Biļešu paradīzes" kasēs un interneta vietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti