Kultūras ziņas

Veikta ēkas Elizabetes ielā 2 tehniskā izpēte

Kultūras ziņas

Noskaidroti rudens balsojuma uzvarētāji

Latvijā skan Elīnas Garančas balss

FOTO: Liepājā izskanējis Elīnas Garančas solokoncerts

Sestdien, 10. oktobrī, pulksten 17 un 20, katrā koncertā klātesot aptuveni 450 klausītājiem, savu pirmo solokoncertu Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” sniedza pasaulē augsti vērtētā operdziedātāja Elīna Garanča, informēja koncertzāles pārstāvji.

Tandēmā ar pieredzējušo skotu pianistu Malkolmu Martino dziedātāja klausītājiem piedāvāja kamermūzikas programmu, izpildot Roberta Šūmaņa, Johannesa Brāmsa un Sergeja Rahmaņinova labākos kamermūzikas skaņdarbus.

“Kamermūzikā vērojam un atpazīstam sevi, esam tajā ar savām personiskajām sajūtām. Šajā mūzikā esam atstāti paši ar sevi un mums nav tieša kontakta ar citiem. Dziesmās nav robežu alkām un iztēlei. Dziedātājiem ir bezgala daudz iespēju šajā mūzikā izpaust kaut ko ļoti intīmu," uzsvēra Elīna Garanča.

Elīnas Garančas un Malkolma Martino sadarbība pēc Londonas Vigmora zālē, Ņujorkas Kārnegī zālē un cituviet aizvadītiem koncertiem šogad vainagojusies ar jaunu programmu un mūzikas albumu, kurā ietverts Roberta Šūmaņa cikls “Sievietes mīla un dzīve” un Johannesa Brāmsa vokālā romantisma pērles.

“Brāmss mani vienmēr aizkustina. Viņš ir patiess, dedzīgs un sirsnīgs,” atklāja pasaulslavenais soprāns.

Programmas kulminācijā Elīnas Garančas balsi visā spožumā atklāja Sergeja Rahmaņinova mīlas dziesmas ar Tolstoja, Apuhtina, Mamošinas un citu krievu dzejnieku vārdiem. Savukārt Martino izpildījumā klausītāji dzirdēja divus klavieru solo darbus – “Sapņojums” no Šūmaņa klavieru cikla “Bērnu ainas” un Brāmsa Intermezzo op.116/4.

“Elīnai piemīt viena no lieliskākajām balsīm uz šīs planētas! Un viņa nepieskaras tikai skaņdarbu ārējam veidolam vai formai. Viņa no sirds iedziļinās katrā skaņdarbā,” pēc koncertprogrammas vēlreiz uzsvēra dziedātājas skatuves partneris, pianists Malkolms Martino.

Otrdien, 13. oktobrī, Elīna Garanča priecēs klausītājus Latgales vēstniecībā “Gors”.

Elīna Garanča

Aizvadītajos piecpadsmit gados Elīna Garanča sevi pierādījusi kā viena no spožākajām zvaigznēm pasaules opermūzikas debesīs. Viņas vadošo lomu interpretācijas tiek slavētas kā ikoniskas. Kopš 2005. gada Elīna Garanča ir ierakstu kompānijas “Deutsche Grammophon” ekskluzīvā māksliniece, un četri no viņas desmit soloalbumiem saņēmuši “ECHO Klassik” balvu. Elīna Garanča uzstājas pasaules vadošajos opernamos – Ņujorkas Metropoles operā, Londonas Karaliskajā “Covent Garden” operā, Bavārijas Valsts operā Minhenē un Vīnes Valsts operā, piedalījusies vairāk nekā 146 izrādēs un atveidojusi vismaz 18 atšķirīgas lomas.

Malkolms Martino (Malcolm Martineau)

Izcilais un pieredzējušais skotu pianists Malkolms Martino (Malcolm Martineau) ir viens no savas paaudzes ievērojamākajiem koncertmeistariem, apveltīts ar smalku mūzikas izjūtu. Pianists sadarbojies ar virkni pasaules izcilāko dziedātāju, toskait seru Tomasu Allenu, dāmu Dženetu Beikeri, Olafu Bea, Annu Ņetrebko un vēl daudziem citiem izciliem solistiem. Martino muzicējis visprestižākajās koncertzālēs un piedalījies ievērojamākajos mūzikas festivālos visā pasaulē, kuru vidū jāmin Milānas “La Scala”, Parīzes “Chatelet” teātris, Barselonas “Liceu” opera, Berlīnes Filharmonija, Amsterdamas “Concertgebouw” un Vīnes Koncertnams, kā arī Ņujorkas Linkolna centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti