FOTO: Liepājā aizvadīts franču senās mūzikas ansambļa «Le Poème Harmonique» koncerts

15. februārī Liepājas koncertzālē koncertsērijā "Pasaule Lielajā dzintarā" notika slavenā franču senās mūzikas ansambļa "Le Poème Harmonique" koncerts, kurā skanēja senajiem instrumenti un autentiskas 15.-19. gadsimta franču melodijas, medijus informē koncertzāles pārstāvji.

Baroka mūzikas meistara Vensāna Dimestra (Vincent Dumestre) vadībā ansamblis “Le Poème Harmonique” Liepājā izpildīja seno franču dziesmu programmu “Aux Marches du Palais” (“Uz pils kāpnēm”). Veidojot koncertprogrammu, ansamblis atgriezies pie tradicionālo Francijas dziesmu saknēm. Mūziķi tiekušies izzināt šo dziesmu izcelsmi, kā un kur tās radušās un kā saglabājušās līdz mūsdienām, izpētīt to oriģinālos tekstus, pētot gadsimtiem senas dziesmu grāmatas, lai pietuvinātos iespējami autentiskam to lasījumam.

Ansambļa dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Vensāns Dimestrs atklāj, ka radīt šo programmu rosinājusi zinātkāre: “Kā gan 21. gadsimta cilvēks mūsdienās uztver mūziku, kuru pazīst kopš agras bērnības? Un kā gan sirdi sildošā melodija atšķiras no tās gadsimtiem senā pirmavota?

Galu galā – kā tas nākas, ka, atskanot noteiktai dziesmai, tā turpina uzrunāt jaunus un vecus cauri gadsimtiem?”

Dimestrs runā arī par laikmetu nospiedumiem un aizraujošām metamorfozēm, kas krāšņo ik skaņdarbu, kas nonācis šī franču ansambļa uzmanības lokā.

Koncerts “Skaistākās Francijas melodijas. Le Poème Harmonique” turpināja Liepājas koncertzāles koncertsēriju “Pasaule Lielajā dzintarā”, kas apmeklētājus aicina uz īpaši augstvērtīgiem pasaules aktuālāko mākslinieku koncertiem un notikumiem. Sērijā iekļaujas unikāli projekti, kuri ir mākslinieku vienīgā uzstāšanās Latvijā vai pat visā Eiropā. Tuvākie sērijas koncerti – 21. martā “Spāņu flamenko. Ģitāras un dejas” un “Youn Sun Nah. Korejiete ar brīnumaino balsi” – 30. maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti