Džeza dziedātāja Arta Jēkabsone pirmo reizi uzstāsies Latvijas Radio 1. studijā un «Klasikas» tiešraidē

Pirmdien, 2. decembrī, pulksten 18.00 pirmo reizi Latvijas Radio 1. studijā un "Klasikas"  tiešraidē uzstāsies talantīgā džeza dziedātāja, komponiste un aranžētāja Arta Jēkabsone. Kopā ar domubiedriem viņa piedāvās savu oriģinālkompozīciju programmu "Atspulgi", kas vienlaikus ir viņas diplomeksāmena programma, ar kuru jaunā māksliniece šogad absolvējusi prestižo Ņujorkas universitāti "The New School for Jazz and Contemporary Music".

Koncertu vadīs Signe Lagzdiņa, un tā videotiešraide būs skatāma "Klasikas" "Facebook" kontā.

Artas Jēkabsones oriģinālkompozīciju atskaņošanā piedalīsies Latvijā labi pazīstami džeza mūziķi – pianists Edgars Cīrulis, kontrabasists Jānis Rubiks un sitaminstrumentālists Rūdolfs Dankfelds. Skaņu partitūru papildinās arī stīgu kvartets – vijolnieki Dita Immermane un Līva Tomiņa, altiste Madara Tupiņa un čelliste Sarma Gabrēna.

"Šī mūzika ir manas iekšējās pasaules iepazīšana un atspulgi – ko man nozīmē ziedoša puķe, kas ir mana vēja dziesma? Katra no šīm dziesmām ietver vairākas nozīmes," koncertprogrammas ideju ieskicē Arta Jēkabsone.

"Ceru, ka šī sevis atklāšana caur mūziku ļaus klausītājam meklēt savas nozīmes un interpretācijas. Esmu daļa no mūzikas un dzīvīga krāsa plašajā mūzikas paletē. Kas esi tu, mans draugs?"

Par sadarbību ar mūziķiem – šī koncerta dalībniekiem – Arta Jēkabsone saka tā: "Ar Edgaru Cīruli, Rūdolfu Dankfeldu un Jāni Rubiku mums izveidojusies cieša muzikālā saikne. Katru vasaru atgriežoties Latvijā uz neilgu brīdi, muzicēt ar šiem mūziķiem ir kā satikšanās svētki mūzikā.

Bet vijole līdzās balsij ir mans otrs sirds instruments… 

Bērnu mūzikas skolu pabeidzu kā vijolniece – neskatoties uz to, ka izlēmu profesionāli pievērsties balss izkopšanai, vijoli vienmēr turu sev blakus. Atbraucot uz Ņujorku, studiju laikā ļoti nopietni pievērsos kompozīcijai, un, studējot skolā, kurā ir tik daudz stīgu, man tika dota iespēja īpaši pievērsties stīgu kvarteta mūzikas rakstīšanai. Ar Ditu Immermani mūs saista kopīgā Kandavas Mūzikas skola, kurā apguvām vijolspēli – jau studējot abas izdomājām, ka nākotnē būtu jāizveido kāda muzikālā sadarbība. Ir prieks, ka bērnības sapņi sāk īstenoties!"

Arta Jēkabsone mācījusies Rīgas Doma kora skolā, pēc tās absolvēšanas 2015. gadā iegūstot pilnu stipendiju džeza mūzikas studijām prestižajā Ņujorkas universitātē "The New School for Jazz and Contemporary Music". Tajā Arta apguvusi džeza vokāla, komponēšanas un aranžēšanas prasmes.

2016. gada vasarā Jēkabsone piedalījās vienā no atzītākajiem džeza konkursiem Eiropā – leģendārajā "Motreux Shure Cocal Competition" Šveicē, izpelnoties ''Grand Prix'', līdz ar uzvaru gūstot arī iespēju piepildīt ikviena mūziķa sapni – ieskaņot savu debijas albumu.

Pateicoties "Montreux Jazz Artist Foundation" atbalstam, tas tika īstenots 2017. gada vasarā Montrē, "Hana Road Music Studio". 

Mūzika no šī albuma, kam dots nosaukums "Light" ("Gaisma"), pirmo reizi atskaņota 51. Montrē džeza festivālā, bet pats albums, ko caurstrāvo gaismas un viegluma vibrācija, dienas gaismu ieraudzīja 2017. gada 16. decembrī. Tas ir divu gadu pārdomu un iedvesmas laiks, kas iemūžināts kopā ar daudzsološajiem Ņujorkas mūziķiem un Artas Ņujorkas ģimeni – pianistu Teo Valentiju (Theo Walentiny), basistu Niku Danstonu (Nick Dunston), ģitāristu Lūkasu Kadišu (Lucas Kadish) un bundzinieku Konoru Pārksu (Connor Parks).

Koncerta apmeklējumam klātienē var pieteikties,

zvanot pa tālruni 67206647 (darbdienās) vai pa e-pastu [email protected] (vietu skaits ierobežots). Ierašanās Latvijas Radio (Doma laukumā 8) 2. decembrī no pulksten 17.30, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Ieeja koncertā – bez maksas. Koncerta norisi Latvijas Radio 1. studijā atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt