Kultūras Rondo

Jaunās paaudzes horeogrāfu darbi projektā "Ārējais klimats / iekšējais laiks"

Kultūras Rondo

NO!art kustība Ņujorkā un tās pārstāvja Borisa Lurjes darbi gaidāmajā izstādē Rīgā

Zviedrijā notiks latviešu izcelsmes mākslinieku izstāde

Zviedrijā varēs aplūkot latviešu izcelsmes mākslinieku darbus izstādē «Ar saknēm Latvijā»

Zviedrijā no 12. līdz 20. janvārim notiks latviešu izcelsmes mākslinieku darbu izstāde “Ar saknēm Latvijā”.

“Tā ir simtgades izstāde. Kad rakstīju šo projektu, man bija aizmugures doma, mans tēvs ir dzimis 1918. gadā. Būtu jauki viņam to veltīt. Bija doma uzrakstīt projektu,” Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” stāsta viena no projekta īstenotājām māksliniece Ingrīda Eveliete.

Izstādē, kas notiks Sollentūnā Edsvikas mākslas zālē, piedalīsies vairāk nekā divdesmit dažādu paaudžu mākslinieki. Izstādē būs pārstāvēti dažādi mākslas veidi – glezniecība, tēlniecība, fotogrāfija.

“Doma ir palūkoties uz māksliniekiem ar latviešu izcelsmi, kas dzīvo Zviedrijā. Tāda izstāde, kur tik daudz mākslinieku būtu apvienoti, nav bijusi,” norāda Eveliete.

Ingrīda Eveliete

Viņa arī stāsta, ka mākslinieki labprāt atsaukušies aicinājumam izstādīt darbus, jo Zviedrijā dzīvojošiem latviešu māksliniekiem nav kopīgas apvienības. Stāstot par māksliniekiem, Eveliete arī vērtē, ka viņi “ir piesūkušies ar Zviedriju pārpārēm” un vairāk zviedri, ne latvieši.

"Teiksim, Laris Strunke, ja runā par viņu zviedru mākslinieku sabiedrībā, viņi saka – Strunke ir mūsējais. Kad mēs, latvieši, runājam par Strunki, mēs sakām, nē, viņš ir mūsējais," tā Eveliete.

Eveliete arī bilst, ka noteikti būtu vērts šo izstādi parādīt Latvijā, kā arī citās Zviedrijas pilsētās, piemēram, Gēteborgā vai Malmē. Taču iespējas būs atkarīgas no pieejamā finansējuma.

Edsvikas mākslas zāle, kurā varēs aplūkot latviešu izcelsmes mākslinieku darbus, ir iekārtota Edsvikas muižas saimnieciskajās ēkās.

“Tur četras lielas izstāžu zāles, mums atvēlēta lielākā un skaistākā izstāžu zāle, kur brīvi varēs izvietot visu 23 mākslinieku darbus,” bilst Eveliete.

Latviešu mākslinieku darbi izstādē Edsvikā būs aplūkojami tikai astoņas dienas – līdz 20. janvārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti