Valmierā atklāj otro laikmetīgās mākslas izstādi «Uz apziņas robežas»

Valmierā, "Galerijā Laipa", Stacijas ielā 37, no 28.jūlija līdz 11.augustam skatāma otrā laikmetīgās mākslas cikla Valmierā izstāde – Lāsma Bringina “Uz apziņas robežas”, informēja Valmieras Kultūras un mākslas fonda valdes locekle Karlīna Cercina. 

Izstādē iekļautie darbi atklāj cilvēka un telpas mijiedarbību. Tie skata ne tikai cilvēka darbības fiziskajā telpā, bet skaidro arī paša iekšējās vides nozīmi, dažādu ārējo notikumu ietekmi uz katra personīgo izaugsmi. Izstāde izies ārpus galerijas robežām Valmieras ielās, radot mākslas un skatītāja mijiedarbību tās vides kontekstā, kas tieši paskaidro un paplašina darba vēstījumu. Tāpat ikviens vērotājs caur objekta vēstījumu rod asociācijas pašai videi. 

Zīmes, kuras raksturo vidi, vienmēr ir fiziskas realitātes elementi vai darbību kopums. Cilvēku veidotie un ienestie simboli rada emocionālo un psiholoģisko saikni, piešķir formu un nozīmi, nosaka lietu kārtību. Tā viena telpa var izspēlēt vairākas lomas vienlaicīgi. Tāpat publiskā telpa skatāma kā vide, kurā neizbēgami saskaramies ar citu ietekmi un pieredzēm, bet ne viss apkārt esošais ir piemērots mums katram. Ne visiem der vienas un tās pašas zāles. Kaut kur starp apkārtējo murdoņu ir katra individuālā lietu izpratne. Tas, kā un vai spējam sevi sadzirdēt un atsijāt savai izaugsmei traucējošo, atkarīgs no mums pašiem. 

Lāsma Bringina (1987) augusi un dzīvo Saulkrastos. Vēloties izpaust sevi radošā darbībā, pēc vidusskolas beigšanas iegūta interjera dizainera kvalifikācija. Vēlāk Latvijas Mākslas akadēmijā iegūts gan bakalaura, gan maģistra grāds Vides mākslas apakšnozarē. Sešu studiju gadu laikā tādu pasniedzēju kā Kristaps Ģelzis, Kristians Brekte, Martins Vizbulis un citu vadībā attīstīta konceptuāla domāšana un spēja radīt ar skatītāju komunicējošu mākslu, paredzot jauna skatījuma veidošanos mijiedarbībā ar tā vēstījumu. Citāda izpratne gūta ne vien strādājot ar pašmāju akadēmijas pasniedzējiem, bet arī "Erasmus+" studiju ietvaros Somijā, iepazīstot citas kultūras redzējumu mākslā un tās izteiksmes formas.

Veidoti darbi dažādos medijos, tostarp vides objekti, instalācijas, eksperimentālas performances, arī fotogrāfija, kā pamatu skatot vides kontekstu, kur darbs paskaidro vidi, bet vide papildina pašu darbu. Lāsmas darbus raksturo to spēja iedarboties uz cilvēku, liekot skatītājam domāt, nostādot to vēstījuma priekšā. 

Izstāžu cikls turpināsies līdz pat oktobra sākumam. "Galerijas Laipa" telpās Stacijas iela 37 tiks atklātas sešas jauno latviešu mākslinieku izstādes, atspoguļojot Latvijas Mākslas akadēmijas interesantākos darbus. 
Izstāžu cikls tapis sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, informatīvi atbalsta fonds “Mākslai vajag telpu”. Ar šo projektu Valmieras Kultūras un mākslas fonds sadarbībā ar fondu "Mākslai vajag telpu" vēlas uzsvērt laikmetīgās mākslas klātesamību arī ārpus Rīgas, iepazīstinot reģionus ar jaunajiem nozares profesionāļiem. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti