Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar tiesībsargu Juri Jansonu

Tēlnieces Olgas Šilovas vides objekts „Leste” Daugavmalā

Olgas Šilovas vides objekts «Leste» - vēstījums par lībiešiem

Tēlnieces Olgas Šilovas vides objekts „Leste”, kas pārklāts ar zaļu patinu gluži kā Vecrīgas baznīcu torņi, stāsta par seno mūsu zemes tautu - lībiešiem. Objekts atrodas Daugavmalas promenādē starp Salu tiltu un Akmens tiltu.

Koši zaļais bronzas patinējums Šilovas darbam “Leste” ir apzināti veidots. Laiks, kurā dzīvojām, provocē uz drosmi un avangardu mākslā. Māksliniece gan piebilst - tas ir dabīgs patinējums. Tādu krāsu bronza iegūst pēc daudziem gadiem - tāpat kā Vecrīgas torņi.

“Man ir sajūta, ka krāsa atgādina jūras viļņus vai dzelmi,” piemetina tēlniece.

“Leste” ir lībiešu vārds butei, lībieši ir tauta, kura te dzīvoja. Par to atgādina arī akmens plāksne promenādē. Šilovas darbs rada sasaisti ar lībiešu nodarbošanos – zvejniecību.

“Mani ļoti fascinē akmentiņi ar caurumiņiem, ko var atrast pie jūras. Tā saucamie laimes akmentiņi, caur kuriem var paskatīties un iecerēt kādu vēlmi, un tā noteikti piepildīsies,” atzīst Šilova.

Daugavas otrā krastā pie Vanšu tilta "sēž" cits Šilovas darbs - “Torņu vērotājs”. Tagad abi darbi var sasaukties.

“Es tiešām esmu ļoti laimīga, kad redzu savu darbu tādu, kādu es viņu iecerēju. Beidzot tas atrodas virs seguma un pieskaras virsmai tikai ar vienu punktu - to, ko es arī vienīgā redzēju savā iztēlē,” gandarīta ir tēlniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti