Kultūras ziņas

Izskan 20. garīgās mūzikas festivāls

Kultūras ziņas

Kara bezjēdzība Edgara Vērpes gleznās

Māra Subača «Laime pazīst pasauli»

Māra Subača jaunradītie darbi skatāmi izstādē «Laime pazīst pasauli»

Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” lielajā zālē no 8.septembra līdz 12.novembrim apmeklētājiem būs pieejama izstāde “Laime pazīst pasauli”. Tajā tiks eksponēti Māra Subača šajā gadā jaunradītie darbi, kas tapuši, domājot par laimi kā cilvēka augstāko esamības formu.

Īpaši izveidotā mākslas darbu labirinta konstrukcijā Māra Subača ierastās grafikas sērijas tiks papildinātas ar košiem un izteiksmīgiem lielformāta plakātiem, kas ļaus iepazīt viņa vizuālās izteiksmes šķautni jaunā skatījumā un vēl neierastā mērogā.

"Dieva darbība prātā beigās ir, kā uzzīmēt kaut ko neredzamu. Mani vienmēr interesē pasaule. Nevis, kā uzzīmēt neredzamu Dieva klātbūtni, bet tā pasaule, ko Dievs ar sevi rada vispirms dvēselē un tad apkārt,” saka mākslinieks

Starp mākslinieka radītiem tēliem un simbolu kodiem būs iespējams meklēt fundamentālu patiesības atslēgu un katram pašam personiski interpretēt jēdzienu “laime” - tās meklējumus, cēloņus un pastāvību.

„Man ir tāda žēlastība, ka es to Dieva žēlastību esmu jutis. Tas, kas manī notiek, to es zīmēju,” skaidro Subačs. ''Lai tas būtu interesanti skatītājiem, man vienmēr gribējies, lai Dieva realitāte piedalās, tad sanāk tāda starojoša līnija un darbs, kas dzīvo savu dzīvi."

Ikgadējā mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts" ietvaros 9.septembrī no plkst.19.00 līdz plkst.01.00 izstāžu zāles "Rīgas mākslas telpa" lielajā zālē notiks Māra Subača grafikas darbnīca, kurā tiks radīti zīmējumi par "Baltās nakts" tēmu. Apmeklētājiem būs iespēja šos zīmējumus ņemt līdzi bez maksas, kā arī kopā ar mākslinieku izstaigāt pašus izstādes labirintus.

Māris Subačs ir unikāla personība latviešu mūsdienu mākslas kopainā, sevi pierādot gan kā mākslinieku, gan dzejnieku vienā personā. Viņa ilustratīvajos zīmējumos tiek rasta harmonija starp bērnišķīgu vaļsirdību un filosofiskiem pārdzīvojumiem. Lakoniskā formā ar vienkāršu kontūrzīmējumu radītie darbi iegūst garīgu piepildījumu un simbolisko nozīmi, gan attiecinot tos individuāli, gan vispārinot līdz šī brīža pasaules notikumu kopsummai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt