Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kas slēpjas «Skapī»?

Lipkes memoriālā skatāma Pēterburgas mākslinieka Daniila Vjatkina izstāde

Pēterburgas mākslinieks un Laikmetīgās mākslas muzeja «Erarta» ilggadējais galvenais dizaineris Daniils Vjatkins 15. oktobrī Žaņa Lipkes memoriālā atklās personālizstādi “Skapī. Mums visiem ir kas slēpjams”. Izstādi mākslinieks veltījis ļaunuma pievilcības tēmai, cilvēka psihes tumšajam un atsvešinātajam pieredzes laukam, un cilvēka traumu dažādībai, kā arī vientulības pārvarēšanai. Izstāde atklāj kultūras forumu “Rīgas sarunas 2”, kurš no 7. līdz 10. novembrim notiks Gētes institūtā un Žaņa Lipkes muzejā, paziņojumā medijiem informē muzeja pārstāvji.

Izstādes apmeklētājam Daniils sniedz iespēju iesaistīties ceļojumā, kurā atklājas pagātnes traumas, slepenas baiļu atvilknes un sen aizslēgtas durvis, aiz kurām skatītājs varēs paslēpties.

Mākslinieks paziņojumā saka: “Bailes ir tik pat atšķirīgas kā mēs paši, es mēģinu tās uztaustīt, atklāt kauna, naida un slēpto sāpju pasauli.”

Izstādei īpašu skaņu partitūru “Mums visiem ir kas slēpjams veidojis” nezināms komponists, mūziķis, kurš gribējis palikt ēnā.

Izstādes kurators ir kulturologs Deniss Hanovs.

Izstādei ir divas tematiskās daļas – mākslas instalācija, kurā piedalās apmeklētāji, un izglītības programma, kuras laikā pusaudži kopā ar muzeja pedagogiem apspriedīs ļaunuma un katra cilvēka izvēles tēmas. Mākslinieks veidojis arī komiksu par bailēm un pilsonisko drosmi, tajā attēlots arī kāds īpaši sarežģīts Žaņa Lipkes ebreju glābšanas gadījums.

Daniila Vjatkina darbi atrodas privātkolekcijās Prāgā, Berlīnē, Rīgā un Minhenē. Viņš piedalījies starptautiskajās plakātu mākslas izstādēs Mehiko, Ļubļanā, Sofijā, Maskavā un citur. Daniils Vjatkins veidojis zīmolu un identitāti Sergeja Dovlatova festivālam Sanktpēterburgā. Vjatkina darbi izstādīti arī Valsts Krievu muzejā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti