Liepājā atklās jauno mākslinieku izstādi «Viņas spējas»

Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā “Civita Nova” 13. septembrī plkst. 17.00 tiks atklāta laikmetīgās mākslas izstāde "Viņas spējas / Her Aptitude". Izstādi organizē “Lielais dzintars” sadarbībā ar fondu “Mākslai vajag telpu”, un tā būs daļa no septembra beigās gaidāmā mūsdienu mākslas festivāla "Liepājas mākslas forums", LSM.LV pavēstīja “Lielā dzintara” pārstāve Santa Margeviča.

Grupas izstādes autori ir Anna Ceipe, Anna Politiko, Pēteris Vīksna, Jūlija Prohorenkova un Silvija Rudzika. Tās pamatā ir čehu režisora Jaromila Jireša 1970. gadā uzņemtās filmas "Valērija un viņas brīnumu nedēļa" ("Valerie and Her Week of Wonders") centrālā tēma un vizuālā estētika, kas atspoguļo jaunas sievietes ceļu no bērnības līdz briedumam, tās ārējā veidola un iekšējās pasaules transformāciju un cīņu.

Tematiski izstādei veidotie darbi ar dažādu mediju palīdzību apvienos reālisma un fantastikas žanrus, radot sirreālu stāstu par sevis un savu alku izzināšanu. Dažādas epizodes atklāsies caur iztēlotas oāzes jeb patvēruma meklējumiem Annas Ceipes trauslo stikla objektu līnijās, pakļaušanos dabas un likteņa stihijām Jūlijas Prohorenkovas fotogrāfijās, saskarsmi ar sievietes tumšo pusi Silvijas Rudzikas ar priekšmetiem gleznotajā instalācijā un centieniem caur lūpu un ķermeņa kustību izteikt lietu būtību Pētera Vīksnas un Annas Politiko veidotajā filmā.

Izstādes kuratore – Elīna Sproģe.

Izstāde “Lielajā dzintarā” būs skatāma līdz 31. oktobrim katru darba dienu un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 20.00, kā arī svētdienās laikā no plkst. 10.00 līdz 15.00. Ieeja – bezmaksas.

Mūsdienu mākslas festivāls “Liepājas mākslas forums” no 28. līdz 30. septembrim Liepājas koncertzālē piedāvās vairāk nekā desmit dažādu žanru notikumus un aicinās klātienē sastapt spilgtus māksliniekus no Latvijas un savu žanru līderus no ārvalstīm. Festivāls sola pārsteigt ar Eiropas un pasaules skatuves mākslas šedevriem, izpaužoties gan mūzikā un dejā, gan teātrī, kino, vizuālajā mākslā un vēl nepieredzētās dažādu žanru saplūsmēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti