Grinbergam veltīto ciklu turpina Ināras Eglītes performance «Debesis bez tukšuma»

29. jūnijā plkst. 17.00 fonda "Mākslai vajag telpu" vasaras mājā Kalnciema ielā 36/38, turpinot projekta "Ārup. Andris Grinbergs" izstāžu ciklu, norisināsies Ināras Eglītes performance “Debesis bez tukšuma”.

Ināra Eglīte (1948) ir dzejniece un tulkotāja. Viņas dzejoļi ir publicēti dažādos preses izdevumos, kā arī Padomju Latvijas jauno autoru kopkrājumā “Acis”. Tomēr vēl arvien viņa ir dzejniece bez savas grāmatas, jo līdz šim nav izdots atsevišķs viņas dzejoļu krājums. 70. gadu sākumā Ināra Eglīte iepazīstas ar Intu Grinbergu (toreiz Jaunzemi), vēlāk, caur Intu – arī ar Andri Grinbergu. Ināra Eglīte ir bijusi dalībniece daudzās Andra Grinberga performancēs un hepeningos. Tomēr visbūtiskākais viņas pienesums Andra Grinberga daiļrades kontekstā ir viņas dzeja, kas atskan abās pirmajās Andra filmās un dod tām “mugurkaulu”. Ināru Eglīti saista mākslu saskarsmes teritorija un subjektīvā robežu paplašināšana.

22. jūnijā plkst. 18.00 vasaras mājā tiks izrādītas pirmās divas A. Grinberga filmu triloģijas filmas “Pašportrets” (1972) un “Pašportrets. Testaments” (2003). Šīs filmas ir autora dialogs ar laiku, vietu un sevi. Tās apliecina nebeidzamus identitātes meklējumus. Tās vienlaicīgi ir sociālu un psiholoģisku procesu dokumentācija un inscenējums, kurā ķermenis un gars uzrādās kā vienīgā patiesā indivīda brīvības teritorija.

Jau vēstīts, ka laikā no 15. jūnija vasaras mājā norisinās izstādes, izrādes un performances, kurās piedalīsies mākslinieki Andrejs Grants, Biruta Delle, Andris Eglītis, Helēna Heinrihsone, dzejniece Ināra Eglīte.

Savukārt vasaras mājas sezonas noslēgumā no 31. augusta līdz 10. septembrim būs apskatāma kuratora Kaspara Vanaga veidota izstāde un notikums. Projekta un arī topošās monogrāfijas par Andri Grinbergu autore un kuratore ir Ieva Kalniņa.

Līdz 25. jūnijam vasaras mājā apskatāma fotogrāfa Andreja Granta izstāde “Patskanis”, kurā apkopotas 19 fotogrāfijas no A. Granta kolekcijas “Andris Grinbergs. Portreti”, hronoloģiski aptverot laika periodu no 1983. līdz 2016. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti