Jelgavā skatāma Džemmas Skulmes personālizstāde «Dialogi»

Līdz 4. septembrim Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apskatāma izcilās latviešu mākslinieces Džemmas Skulmes personālizstāde "Dialogi". Izstādē, kuru ir veidojusi mākslas vēsturniece un kuratore Inga Šteimane, aplūkojami mākslinieces jaunākie darbi un restrospektīva.

Tikšanās ar Džemmu Skulmi norisināsies 22. jūlijā plkst. 16 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā un tā būs iespēja gan uzzināt vairāk par katru no ekspozīcijā redzamiem darbiem, gan arī uzdod savus jautājumus māksliniecei.

Džemmas Skulmes personālizstāde "Dialogi" Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā ļauj ielūkoties viņas daiļradē no 20.gadsimta 50. gadiem līdz pat jaunākajiem darbiem, kas tapuši speciāli šai izstādei. No dažādiem krājumiem vienkopus savākti slavenie Spānijas motīvi un fascinējošās atsauces uz Djēgo Velaskēza glezniecību. Tie sarunājas ar māksliniecei tikpat svarīgajām "Tautumeitām", "Kariatīdēm" un darbiem, kas veltīti tautasdziesmai kā simboliskam mūsu kultūras vispārinājumam. Tāpat izstāde piedāvā ieskatu 60. un 70. gadu monumentālajos pasūtījuma darbos, kuriem blakus likti dumpīgi tā laika formas eksperimenti, kā arī fascinējošais dialogs starp 1968. gada kailfigūru gleznojumiem un neodadaistiskajiem modeļiem 21.gadsimta pirmajā desmitgadē, ko māksliniece pati sauc par atgriešanos, bet jaunā veidolā.

Džemma Skulme ir Latvijas Mākslinieku savienības valdes priekšsēdētāja (1982 - 1992), ārzemju medijos bieži citēta Gorbačova reformu ēras PSRS deputāte un joprojām neaizstājama gara gaismas veicinātāja mūsu kultūrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti