Azerbaidžānā atklās Latvijas mākslinieku laikmetīgās mākslas izstādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Azerbaidžānas Mākslas akadēmijas 25. aprīlī jaunajā korpusā atklās izstādi „Laikmetīgā māksla no Latvijas. Stikls, tekstils, keramika” (Latvian Contemporary Art. Glass, Textile, Ceramics), informē Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pārstāvji.

Izstādes ekspozīciju veido LMA mākslinieku un dizaineru darbi, kas demonstrē stikla, tekstila un keramikas plašās iespējas, attīstības virzienus un labākos paraugus, ar kuriem varam lepoties gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Tekstilmākslu pārstāvēs gan klasiskajā gobelēnā austi, gan digitāli programmēti, gan oriģinālos paņēmienos veidoti telpiski dizaina objekti. Savās atšķirīgajās tehnikās, materiālu daudzveidībā, niansētajā izpildījumā un tēmu izvēlē tie parādīs Latvijas tekstila skolas iespējas un kvalitātes. Keramikas nozari reprezentēs atšķirīgos materiālos un tehnikās veidotas darbu grupas, bet stikla mākslas pārstāvji demonstrēs mirdzoši spožas krāsas, formu plastiku, kā arī pārsteidzošus un funkcionāli attapīgi veidotus traukus, lampas un citus objektus. Izstādē būs aplūkojams arī unikāls Latvijas tekstildizaina paraugs – šalle, kuras izgatavošanā izmantoti dzintara diegi un kas tapusi ar Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas atbalstu. Dzintara diegu autore ir inženierzinātņu doktore Inga Ļašenko, un tiem piemīt ārstnieciskas īpašības.

Izstādē „Stikls, tekstils, keramika” LMA Stikla mākslas katedru pārstāvēs katedras vadītāja asoc. prof. Vineta Groza, doc. Ilze Dūdiņa, doc. Inita Ēmane, absolventes Marta Ģibiete un Iveta Brence. Keramikas augsto līmeni, demonstrējot tās klasiskās un laikmetīgās šķautnes, apliecinās LMA Keramikas katedras vadītājs prof. Dainis Lesiņš, asoc. prof. Jevgeņija Loginova, asoc. prof. Līga Skariņa, doktorante Inese Brants un absolvente Juta Rindina. Savukārt Latvijas tekstilmākslinieki izstādē būs sastopami viskuplākajā skaitā – Baku būs aplūkojami LMA Tekstilmākslas katedras vadītājas prof. Ievas Krūmiņas, prof. Aijas Baumanes, asoc. prof. Barbaras Ābeles, doc. Intas Amoliņas, doc. Elīnas Ģibietes, lektoru Irēnas Andrējevas, Irisas Blumates, Skaidrītes Leimanes, kā arī daudzu absolventu darbi.

Turpmāko sadarbību studentu un pedagogu mobilitātē un abpusējā izstāžu apmaiņā stiprinās Latvijas Mākslas akadēmijas un Azerbaidžānas Mākslas akadēmijas sadarbības līgums, ko paredzēts noslēgt gaidāmās vizītes laikā. Savukārt vēl nesenā pagātnē – 2011. gada nogalē – abu valstu kontaktus stiprināja „Latvijas dienas Azerbaidžānā”. Plašās pasākumu programmas ietvaros Azerbaidžānā viesojās arī LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs un Glezniecības katedras vadītājs doc. Andris Vītoliņš, iesaistoties virknē pasākumu ar mērķi stiprināt Latvijas un Azerbaidžānas kultūras saites. Viesojoties Baku, „Qiz Qalasi” galerijā tika atklāta Alekseja Naumova un Andra Vītoliņa gleznu izstāde.

Izstāde apmeklētājiem būs atvērta līdz maija vidum.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti