Aicina iepazīt jaunos māksliniekus izstādē «Svaiga gaļa kritikai»

Uzsākot jauno mācību gadu, Latvijas Mākslas akadēmija piedāvā iespēju iepazīties ar 2021. gada absolventu diplomdarbiem. Sākot ar 30. augustu, tie vienkopus apskatāmi LMA virtuālajā galerijā ikgadējā diplomandu izstādē "Svaiga gaļa kritikai 2021", informēja LMA pārstāvji.

 “Svaiga gaļa kritikai 2021” turpina 2019. gadā aizsākto tradīciju, piedāvājot plašai auditorijai iepazīties ar visu Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozaru bakalaura un maģistra programmu absolventu diplomdarbiem. Tā kā jau otro gadu arī Latvijas Mākslas akadēmijas studiju dzīve noris pandēmijas apstākļos un ierobežojumos, absolventu darbi skatāmi virtuālā izstādē.

"Katra jaunā mākslinieka darbā ir pamatideja, manifests, pirmsākums, nepieciešamība caur savu jaunradi atklāties un savā veidā izlauzties.

Šis pandēmijas laiks ar ierobežojumiem, izmainīto realitāti, kurā daudzi šķietami pašsaprotami procesi kļuva neiespējami, šo vajadzību ir akcentējis īpaši asi, tādēļ šīs virtuālās izstādes vadmotīvs ir "izlaušanās"," atklāja rīkotāji.

Vairāk nekā simts jauno mākslinieku no visām Mākslas akadēmijas nodaļām vienkopus iepazīstina ar sevi, savu radošo procesu rezultātiem un vidi, kurā tie studējuši. Šāda mēroga jauno mākslinieku izstādi Latvijas Mākslas akadēmija rīko trešo reizi.

Īpašs jaunums šogad ir Latvijas Mākslas Akadēmijas sadarbība ar valodu tehnoloģiju uzņēmumu "Tilde", kurš ir nodrošinājis iespēju klausīties kataloga sadaļā esošos aprakstus par darbu autoriem, ieceri un tapšanas procesu. Aprakstus atpazīs un sintezēs "Tildes Balss" risinājums, kas veidots, izmantojot jaunākās mākslīgā intelekta tehnoloģijas, un tādējādi Latvijas Mākslas akadēmija iesaistās sabiedrības integrācijas procesos.

Kā uzsvēra izstādes veidotāji, balss sintēzes tehnoloģijas sniedz iespēju rakstītu tekstu izrunāt balsī. Šādas tehnoloģijas visvairāk ir nepieciešamas vājredzīgiem cilvēkiem un cilvēkiem ar uztveres traucējumiem, jo tās ļauj lietot programmas, pārlūkot internetu, sazināties pa e-pastu un uztvert rakstītu informāciju. Mūsdienu steidzīgajā interneta vidē šāda sintezētas balss funkcija arī ļaus konkrētās virtuālās izstādes skatītājam nesteidzīgi aplūkot mākslas darbus, paralēli klausoties aprakstu par tiem.

Visi katalogā pārstāvētie mākslinieki jau ir aizstāvējuši savus bakalaura un maģistra programmu diplomdarbus, un var teikt, ka daudzi no viņiem tieši ar šo izstādi pirmo reizi skatītāju priekšā parādīsies jau kā profesionāli mākslinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt