Virtuāli notiks starptautiska konference «Regīna Ezera un Austrumeiropas literatūra»

3. un 4. decembrī Latvijas Universitātes (LU) Literatūras, folkloras un mākslas institūts sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku organizē vērienīgu virtuālu konferenci "Regīna Ezera un Austrumeiropas literatūra". Gaidāmi padziļināti un izvērsti ārvalstu viesu priekšlasījumi, paneļdiskusijas ar ievērojamu rakstnieku un teātra mākslinieku piedalīšanos, kā arī vietējo un kaimiņvalstu zinātnieku uzstāšanās ar referātiem, informēja organizatori.

Konference norisināsies tiešsaistē un to varēs vērot gan sociālajā tīklā "Facebook", gan vairākās vietnēs internetā. Konferences pirmā diena galvenokārt veltīta rakstniecēm, Regīnas Ezeras laikabiedrēm Baltijā un Austrumeiropā, bet otrajā dienā pētnieki vērsīs uzmanību uz Ezeras literāro mantojumu un tā interpretācijām teātra un kinomākslā.

"Konferenci plānojām jau pirms gada, atzīmējot izcilās autores Regīnas Ezeras deviņdesmitgadi, taču pandēmija mainīja sākotnējo ieceri. Arī šogad pulcēt vienā telpā pētniekus no vairākām pasaules valstīm nav viegls uzdevums. Tomēr šis gads mums iemācījis, ka arī virtuālas norises var tikt organizētas kā vērienīgi un kvalitatīvi pasākumi, kas sniedz iespēju pievērst uzmanību šim notikumam plašākam kultūras interesentu lokam," pastāstīja literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš, kurš ir viens no konferences idejas autoriem un organizatoriem kopā ar kolēģiem Andu Baklāni, Kārli Vērdiņu, Arti Ostupu un Ivaru Šteinbergu. Konference 3. un 4. decembrī tiks translēta tiešsaistē lnb.lv un lumfi.lv, kā arī "Facebook" vietnē.

Konferences pirmā diena norisināsies angļu valodā, jo uzstāties aicināti arī ārvalstu pētnieki, tādējādi izceļot kopsakarības, kas veidojas starp Baltijas un Austrumeiropas valstu literatūrām. Starp tiem Rietumu pasaulē atpazīstamību guvusī literatūras teorētiķe un pētniece Lora Doila (Laura Doyle, University of Massachusetts-Amherst), Austrumeiropas literatūras pētniece Sanja Bahuna (Sanja Bahun, University of Essex). Savukārt Ezeras nozīmi latviešu literatūras kontekstā iezīmēs literatūrzinātniece Sandra Meškova (Daugavpils Universitāte).

 

Konferences otrās dienas aktivitātes notiks latviešu valodā, turklāt šajā dienā tiks vērsta uzmanība uz Ezeras literāro mantojumu un tā interpretācijām teātra un kinomākslā, tāpēc literatūrzinātnieku lokam pievienosies arī teātra zinātnieki un arī mākslinieki – Edīte Tišheizere (LU LFMI), Dmitrijs Petrenko (Liepājas Universitāte), režisori un aktieri Ināra Slucka, Jānis Znotiņš, kā arī dramaturģe un prozaiķe Rasa Bugavičute-Pēce. Zinātniskajos lasījumos piedalīsies arī latviešu valodas un literatūras skolotājas, kas padziļināti pievērsušās Ezeras daiļrades pētniecībai, – Lita Silova (Rīgas Franču licejs) un Daiga Zirnīte (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), tāpēc īpaši aicināti ir Latvijā strādājošie humanitāro un sociālo zinātņu priekšmetu pedagogi, lai pilnveidotu skatījumu uz Regīnu Ezeru kā vienu no skolu obligātās literatūras autorēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti