Turpinās «Dzejas dienas 2013»

Festivāla "Dzejas dienas 2013" programmas otrā puse iezīmējas ar tradicionāliem un tematiskiem dzejas lasījumiem, dzejas personībām veltītiem pasākumiem un multimediālu izstādi. "Dzejas dienu" rīkotāji aicina nezaudēt modrību un turpināt baudīt plašo piedāvājumu.

Trešdien, 11.septembrī, pulksten 17.30 Rakstniecības un mūzikas muzejā pasākumā "Neredzamā klātbūtne: Hermanis Marģers Majevskis" tiks godināta dzejnieka piemiņa. Vakars veltīts autoram un viņa pēdējai dzejas grāmatai "Tumsā dunēdams ledus".

Maratons

11.septembris, Raiņa dzimšanas diena, tradicionāli noslēgsies Esplanādē ar „Latviešu dzejas maratonu”. Vairākas stundas kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 dzeju lasīs Kārlis Vērdiņš, Guntars Godiņš, Liāna Langa, Pēteris Draguns, Henriks Eliass Zēgners, Marts Pujāts, Māris Salējs, Jānis Rokpelnis, Inga Gaile un Žoržs Uaļļiks. Latviešu dzejas maratona tiešraidi internetā no pulksten 20.00 varēs skatīties Latvijas Sabiedrisko mediju vietnē lsm.lv.

Meditācija un templis

Ceturtdiena, 12.septembris, būs veltīta dzejas meditācijai. Dzejas meditācijas vakara "Gaismas pavedieni" rīkotāji Šri Činmoja centrs aicina ļauties gaismas rindu pavedieniem vārsmu un melodiju plūdumā. Šis pasākums notiks plkst. 18.30 Krišjāņa Barona muzejā. Savukārt klasiska dzejas vakara nosaukums šogad ir „Dzejas meditācijas tempļa istaba”. Četras stundas viena no Kaņepes kultūras centra telpām būs "Templis", kur meditatīvi un askētiski dažādās valodās skanēs dzeja. Klasisks dzejas vakars sāksies plkst. 19.00 – savu un citu pasaules autoru dzeju lasīs Jānis Vādons, Amirs Ors (Izraēla), Liāna Langa, Artis Ostups, Semjons Haņins, Ingmāra Balode un Pēteris Draguns.

Van de Velde un Ziemeļi-Dienvidi

Piektdien, 13.septembrī, plkst. 16.00 Rīgas Jūgendstila muzejā notiks daudzpusīgā beļģu jūgendstila pārstāvja Henrija van de Veldes dzejas lasījumi, būs arī literatūrzinātnieka Viestura Vecgrāvja pārdomas par autoru un laikmetu. Savas vīzijas par iedvesmu un liriku paudīs dzejnieki Māris Salējs un Kristaps Vecgrāvis. Pasākumu vadīs literatūrzinātniece Sandra Ratniece. Bet piektdienas vakarā plkst. 19.00 visi atkal aicināti uz Kaņepes Kultūras centru, kur pasākumā „Ziemeļi-Dienvidi” uzstāsies katalāņu dzejnieks Čema Martiness (Txema Martines) un Zvjads Ratiani (Zviad Ratiani) no Gruzijas. Pasākumā piedalīsies arī viņu atdzejotāji Arvis Viguls un Pēteris Draguns.

Ceļojums ar dzejniekiem

Sestdienu, 14.septembri, iesāks „Ceļojums ar dzejniekiem” pa Maskavas forštati. Ceļš sāksies pie Latvijas Zinātņu akadēmijas un noslēgsies Ģertrūdes ielas teātrī, savu dzeju līdzgājējiem lasīs Andra Manfelde, Uldis Bērziņš, Pēteris Draguns, Artis Ostups, Inga Gaile, Rihards Bargais, Marts Pujāts, Arvis Viguls, Ingmāra Balode, Jānis Rokpelnis un teksta grupa „Orbīta”. Mazliet vēlāk, pl. 13:00, Rakstniecības un mūzikas muzejā Pils laukumā 2 sāksies dzejnieku un repotāju sacīkstes. Pieteikšanās sacīkstēm līdz 2013.gada 12.septembrim plkst. 12.00, rakstot uz e-adresi [email protected], norādot vecumu un pārstāvēto žanru: dzeju vai repu. Bet vakara noslēgumā plkst. 18.00 turpat Rakstniecības un mūzikas muzejā tradicionālie lasījumi „Runā dzejnieks!”. Šoreiz uzstāsies Arvis Viguls, Edvīns Raups, Eduards Aivars, Leons Briedis un Uldis Bērziņš.

Dzejas kartogrāfija

„Dzejas dienu 2013” maratons noslēgsies svētdien, 15.septembrī, plkst. 17.00 mākslas centrā "Noass" ar izstādi un koncertu „Rīgas dzejas karte II”. Izstādē tiks apkopoti biedrības „Orbīta” projekta „Dzejas kartogrāfija” darbi – daudzveidīgas formas un satura multimediāli darbi, kas veidoti ar atsauci uz kādu Rīgas vietu. Projektā piedalās gan latviešu, gan ārvalstu dzejnieki un multimediju mākslinieki. Šī būs jau otrā projekta izstāde – te apkopoti šajā gadā tapušie darbi.

Ar sīkākiem "Dzejas dienu 2013" pasākumu aprakstiem iespējams iepazīties mājaslapā dzejasdienas.lv. Festivāla programmas drukātā formātā meklējamas Rīgas kultūras iestādēs un kafejnīcās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt