Rīta Panorāma

Kaķu uzvedība: pastaiga pa galdu un saplēstas glāzes

Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Elīnu Ozolu

Latvijas Nacionālā teātra Vasaras bibliotēkas audiogrāmatas

Nacionālā teātra audiogrāmatu plauktā tagad arī grāmatas jaunajiem lasītājiem

Latvijas Nacionālais teātris paplašinājis savu e-teātra audiogrāmatu plauktu, dažāda vecuma jaunajiem lasītājiem sadarbībā ar apgādu “Liels un mazs” piedāvājot Vasaras bibliotēku Nacionālā teātra aktieru balsīs, medijus informē teātra pārstāvji.

Pavisam mazajiem – no 3 līdz 5 gadu vecumam – Ineses Zanderes “Trīs draugi vienas upes krastā” un Jāņa Joņeva “Slepenie svētki”, ko lasīs Zane Jančevska un Mārtiņš Brūveris. Nedaudz lielākiem – 5 līdz 10 gadus veciem klausītājiem – Sergeja Timofejeva “Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi”, Jura Zvirgzdiņa “Mufa”, Laura Gundara “Sveiks, Vali!” un “Vaļa balss”, ko izstāstīs Egils Melbārdis, Mārtiņš Egliens, Anna Klēvere un Marija Bērziņa. Pusaudžiem  Ivars Kļavinskis un Ainārs Ančevskis ļaus ielūkoties Māra Runguļa grāmatā “Pastaiga mirušo pilsētā” un Mairas Dobeles darbā “Nepareizas dzīves skola”. Savukārt Dita Lūriņa lasīs piedzīvojumu grāmatu gandrīz pieaugušajiem – Džeimsa Stīvensa “Zelta pods”. Lielākā daļa šo grāmatu pabijušas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas izvēlēto darbu saraksta pašā augšgalā. Vasaras bibliotēka darbosies no 2. jūlija līdz 30. septembrim.

Sadarbībā ar vadošajiem Latvijas grāmatu apgādiem jau no 11. jūnija Nacionālā teātra audiogrāmatu plaukts klausītājiem aktieru lasījumā piedāvā pēdējo gadu labāko prozas darbu izlasi – stāstu krājumus, kas nominēti vai saņēmuši Latvijas Literatūras gada balvu, un citus izcilus darbus.

Teātrī norāda, ka latviešu autoru audiogrāmatas Nacionālā teātra aktieru izpildījumā ir arī sociāli ievirzīts projekts – gan tāpēc, ka lieti noderēs Latvijas vājredzīgajiem un neredzīgajiem cilvēkiem un nonāks Latvijas Neredzīgo bibliotēkas audiogrāmatu plauktā, gan tāpēc, ka šobrīd pieejamas bez atsevišķas atlīdzības.

Audiogrāmatas pieejamas Nacionālā teātra mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti