Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Gunāra Astras gads

Mūžsenas gudrības grāmatā “Dienas līdzsvars”

Krājumā «Dienas līdzsvars» apkopotas pārdomas par Sīraha gudrības grāmatu

Pagājušogad, lai sniegtu garīgu atbalstu tiem, kuri pandēmijas dēļ nonākuši grūtsirdībā, pie skatītājiem nonāca biedrības “Elizeja” ikdienas raidījumu cikls “Dienas līdzsvars”. Šobrīd, kad esam līdzīgā situācijā, klajā nākusi grāmata ar tādu pašu nosaukumu. Tajā apkopotas mūsdienīgas pārdomas par Sīraha gudrības grāmatu.

“Cilvēki ir apjukuši un neziņā par to, kas būs. Un brīžiem ir sajūta, ka līdzsvars kaut kur pazudis” – tā šī brīža sajūtas sabiedrībā raksturo viens no noētiskās veselības biedrības “Elizeja” dibinātājiem, teologs Kaspars Simanovičs. Pirms gada meklēt atbalstu un atjaunot līdzsvara sajūtu viņš piedāvāja raidījumu ciklā “Dienas līdzsvars”, kurā septiņus mēnešus ik rītu dalījās pārdomās par kādu Sīraha gudrības grāmatas fragmentu. Tagad šīs atziņas apkopotas grāmatā.  

“Sīraha gudrības grāmata pieder pie tā saucamās gudrības literatūras, kas patiesībā ir dažādu atziņu novērojumu dzīves gudrību krājums,” skaidro Kaspars Simanovičs. “Nospriedām, kāpēc gan tam neiziet cauri un paskatīties uz to visu ar šodienas acīm, un iedot cilvēkam iespēju padomāt par kaut ko, kas ir aktuāls viņa dzīvē ārpus pandēmijas, ārpus statistikas.”

Sīraha gudrības grāmata tapusi 2. gadsimtā pirms mūsu ēras un ir tā dēvētā deiteriskā grāmata, kas ir ārpus protestantiskās baznīcas kanona. Tā atspoguļo cilvēces zināšanas un izpratni par ikdienas dzīvi, attiecībām, garīgi reliģiskām patiesībām, vērtību un ētiku. 

Kaspars Simanovičs  uzsver: “Es patiesībā nodarbojos ar to, ka šīs tēmas mēģināju izpakot ārā no tā vēsturiskā konteksta, kultūras konteksta, reliģiskā konteksta un aprakstīt tādā šodienas cilvēkam pieejamā, saprotamā valodā.”

Grāmatā “Dienas līdzsvars” 171 epizode apkopta zem mūsdienīgiem nodaļu virsrakstiem.

“Mana pārliecība ir tāda, jo senāki teksti, jo vairāk tie runā par tiešām mūžīgām tēmām,” teic Kaspars Simanovičs. “Es uzskatītu par savu uzdevumu palīdzēt šodienas cilvēkam ieraudzīt, ka nekas nav mainījies. Mēs tāpat dzīvojam savu ikdienas dzīvi, neviens nav atcēlis fizikas likumsakarības, gravitāciju. Neviens nav atcēlis arī garīgās likumsakarības, kas pastāv cilvēka apdzīvotajā pasaulē.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt