Iznāk Leona Brieža dzejas krājums bērniem «Saputrotā putra»

Sagaidot Dzejas dienas, izdevniecībā ”liels un mazs” nāk klajā Leona Brieža dzejoļu krājums ”Saputrotā putra” ar jauniem dzejoļiem pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem. Dzīvespriecīgas ilustrācijas grāmatai radījusi māksliniece Anna Vaivare.

Grāmatas atvēršana, kas notiks Kalnciema kvartālā 12.septembrī plkst. 12, būs viens no nedaudzajiem šāgada Dzejas dienu pasākumiem, kas domāti tieši bērniem.

Šī ir astotā Leona Brieža grāmata bērniem, iepriekšējā iznākusi 2007. gadā. Leona Brieža atgriešanās bērnu literatūrā pēc ilgāka pārtraukuma ir gaidīts un iepriecinošs notikums. Viņam līdzi ir tautasdziesmu un pasaku noskaņas, mīļas sarunas ar māmiņu, vējiņa lidojums un krupīša lēciens, jautri danči ar govi un īsta suņu balle. Krājumā ”Saputrotā putra” pārliecina tādas Leona Brieža dzejas kvalitātes kā muzikalitāte, tuvība folklorai un viņa savdabīgā intonācija, kas vienmēr liek nojaust gaiša prieka klātbūtni skumjās un vieglu skumju vēsmu rotaļās un priekos. Leona Brieža dzejai ir mīļa un cilvēciska balss, tā rada kāda tuva, gādīga pieauguša cilvēka klātbūtnes sajūtu, drošības sajūtu, kuras ātruma un atvērtības laikmetā bērniem jau sācis pietrūkt.

”Runa nav tikai par psiholoģisku iedarbību, bet arī par tādu pasaules modeli, kurā kultūra un tradīcija veido katras nākamās paaudzes drošo aizmuguri,” saka grāmtas redaktore Inese Zandere.

Anna Vaivare ir ilustratore (un arhitekte), kas strādā bērnu grāmatu ilustrācijas un komiksa jomā, piedalījusies arī  izdevniecības “liels un mazs” dzejas bilžu grāmatu sērijas BIKIBUKS veidošanā, ilustrējot Imanta Ziedoņa dzejoli. Viņas zīmējumu humānais un pozitīvais pasaules redzējums ir  saskanīgs ar Leona Brieža dzejas noskaņu.

Grāmatas atvēršanā lieliem un maziem klausītājiem savus dzejoļus lasīs autors, svētku putru vārīs izdevniecība “liels un mazs”, bet darbnīcā “Suņu balle” bērni varēs iet suniskās rotaļās un zīmēt suņu portretus kopā ar mākslinieci Annu Vaivari.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt