Izdos jaunus Aspazijas Kopotos rakstus desmit sējumos

Latvijas Universitātes Akadēmiskais apgāds ir laidis klajā Aspazijas Kopoto rakstu krājuma pirmo sējumu. Kopumā plānoti desmit sējumi, bet pirmās grāmatas atvēršanas svētki notiks 8. martā plkst. 14 Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā Raiņa bulvārī 19.

Grāmatas atvēršanā piedalīsies LU rektors Indriķis Muižnieks un kultūras ministre Dace Melbārde, Aspazijas Kopoto rakstu sastādītāja un zinātniskā redaktore Ausma Cimdiņa un Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis Viktors Hausmanis.

“Dižu personību atstātais mantojums ir vienmēr laikmetīgs. Tas turpina atjaunoties arī pēc autoru aiziešanas mūžībā, jo cita laikmeta vēsturiskais konteksts piešķir tekstiem jaunas nozīmes, ļaujot ieraudzīt tajos iepriekš nenojaustas vērtības un vēstījumus. Esmu pārliecināta, ka Aspazijas jaunie Kopotie raksti, papildināti ar mūsdienu pētījumiem un komentāriem, sniegs jaunatklāsmes prieku gan tiem, kas pazīst viņas daiļradi, gan tiem, kam tikšanās ar Aspaziju vēl tikai priekšā,” akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.

Aspazijas Kopoto rakstu akadēmiskā izdevuma desmit sējumi ir izstrādāti “Latvijai 100” ideju gaismā. Par galveno mērķi izvirzot nacionālo dārgumu aktualizāciju, izpēti un iesaisti mūsdienu zinātnes, izglītības un kultūras procesos, LU humanitārās kultūras profila atpazīstamības vairošanu, valstiski nozīmīgu zinātnes, kultūras un izglītības kopprojektu realizāciju, apvienojot vairāku valsts zinātniski pētniecisko un kultūras institūciju, kā arī privātpersonu iniciatīvas.

Projekta realizācijā iesaistītās institūcijas: LU Akadēmiskais apgāds, LU Humanitāro zinātņu fakultāte, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, LU Akadēmiskā bibliotēka, Rakstniecības un mūzikas muzejs u.c.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti