Inga Gaile un Valts Ernštreits piedalīsies festivālā «Hay» Velsā

No 30. maija līdz 2. jūnijam latviešu dzejnieki Inga Gaile un Valts Ernštreits piedalīsies literatūras un mākslas festivālā “Hay” Velsā, kā arī sniegs savu darbu lasījumus Lielbritānijas pilsētās Birmingemā un Liverpūlē.

Inga Gaile un Valts Ernštreits uzstāsies kopā ar britu dzejniekiem Raeinu van Vinklu (Ryan Van Winkle), Alisu Konranu (Alys Conran) un Riju Trimbu (Rhys Trimble). Dzejnieki izveidojuši veiksmīgu radošo sadarbību kopš pagājušā gada atdzejas darbnīcas, kurā piecas dienas tulkoja viens otra dzejoļus. Šobrīd darbnīcā radītie atdzejojumi ir pilnveidoti un pārtapuši īpašā dzejas lasījumu programmā, kas tiks prezentēta Lielbritānijā un Velsā.

30. maijā dzejnieki apmeklēs “Hay” festivālu Velsā, ko ASV bijušais prezidents Bils Klintons savulaik nodēvējis par “Prāta Vudstoku”.  Savukārt 1. jūnijā plkst. 18.30 dzejnieki ar lasījumiem uzstāsies Birmingemas kultūras centrā “mac Birmingham”, bet 2. jūnijā plkst. 18.00 – Liverpūles  klubā “Brink Liverpool”

Ideja par sadarbības turpinājumu radās atdzejas darbnīcas organizatorei un projekta “Latvian Literature” vadītājai Ingai Bodnarjukai-Mrazauskas: “Viņiem tik labi saskanēja, ka bija sajūta – tas jāturpina! Ir ļoti svarīgi domāt par ilgtermiņa starptautisko literāro attiecību nostiprināšanu. Lieliski, ka ar starptautiskās organizācijas “Literature Across Frontiers”, Latvijas vēstniecības Lielbritānijā, Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas, kā arī organizācijas “Latvija 100” atbalstu tas ir izdevies."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti