Rakstniecības un mūzikas muzejs konferencē iepazīstinās ar jaunākajiem pētījumiem

Piektdien, 27.novembrī, Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina uz zinātnisko konferenci "Krājuma pētījumi 2015". Tajā muzejnieki jau sesto gadu pēc kārtas iepazīstinās ar saviem jaunākajiem pētījumiem, kas tapuši, izmantojot muzeja krājuma materiālus.

Rakstniecības un mūzikas muzeja ēkas rekonstrukcijas dēļ konference šogad notiks Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja telpās 27.novembrī no plkst. 10.

Pētnieks Dzintars Gilba stāsta par konferenci "Krājuma pētījumi 2015"

Konferences referāti veltīti plašam tēmu lokam. Ligita Ašme stāstīs par dziesminieku kustību Latvijā no tās pirmsākumiem 1970.gados līdz pat mūsdienām. Zanda Šumska pētīs dažādos gadu desmitos uzkrātos Rakstnieku savienības protokolus, kas, kā izrādās, daudzviet pievēršas arī šodien aktuāliem jautājumiem. Andreja Grāpja referāts, kas veltīts Raiņa kapa pieminekļa 80.jubilejai, apskatīs pieminekļa tapšanas vēsturi, kā arī neīstenotos variantus. Marians Rižijs aplūkos Leona Brieža korespondencē atspoguļotās sabiedriskās un dzejas norises.

Rakstniecības un mūzikas muzeja pētnieki pievērsušies arī trimdas arhīviem. Maijas Kalniņas referāts sniegs analītisku pārskatu par muzeja krājumā nonākušajiem trimdas arhīviem, to iegūšanas procesiem un nozīmīgākajiem materiāliem tajos. Dzintars Gilba vēstīs par muzikālās Žubīšu dzimtas dzīvesstāstiem un viņu darbību gan Latvijā, gan Krievijā un Vācijā. Inese Žune atklās, kā tika glābts Irēnas un Alfrēda Dunkeļu apjomīgais arhīvs, un izvērtēs šīs mantojuma kultūrvēsturisko nozīmi.

Par godu Rakstniecības un mūzikas muzeja 90.gadskārtai tapuši pētījumi par muzeja kādreizējiem direktoriem - Anita Straume pievērsīsies Voldemāra Kalpiņa muzeoloģijas inkubatoram, bet Ilona Miezīte izsekos Artura Baumaņa mūža gaitai un sasniegumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt