Pasākumu rīkotājus aicina pieteikt norises kultūras mantojuma digitalizācijai

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) aicina pasākumu rīkotājus – valsts un pašvaldību kultūras organizācijas, kā arī neatkarīgos producentus pieteikt izrādes, koncertus un tradicionālās kultūras norises ieskaņošanai audiovizuālā formā jeb digitālai fiksēšanai, informēja KISC pārstāvji.

Digitālo fiksēšanu veiks ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu kā daļu no projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija”.

Pieteikšanās plānota visu projekta īstenošanas laiku līdz 2022. gada augustam.

Digitalizētās kultūras norises pēc projekta realizācijas būs pieejamas plašam iedzīvotāju lokam bez maksas tiešsaistē, tai pašā laikā nodrošinot pakalpojuma legālu izmantojumu saskaņā ar autortiesību likumdošanu.

Digitalizēšanai pieteiktie pasākumi tiks vērtēti pēc noteiktiem atlases kritērijiem, lai sabiedrība varētu vispusīgi iepazīties ar augstvērtīgu un nozīmīgu kultūras norišu piedāvājumu, kas atspoguļo mūsdienu latviešu mūzikas, dejas un aktiermākslas sasniegumus, reizē atstājot spilgtu liecību mūsu pēcnācējiem par šodienas laikmeta kultūras labākajiem paraugiem.

Tiks apzinātas un digitalizētas gan profesionālās mūzikas un skatuves mākslas norises, gan vērtīgākais amatiermākslas kolektīvu sniegums.

Vērā tiks ņemti tādi atlases principi kā Latvijā radīts augstvērtīgs mūzikas, dramaturģijas, režijas, horeogrāfijas un scenogrāfijas oriģinālsaturs, Latvijā un pasaulē atzinību guvuši darbi un izpildītāji, latviešu komponistu, dramaturgu un horeogrāfu jaundarbi. Savukārt amatiermākslā vērtēti tiks XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku skašu un konkursu rezultāti, kā arī citi kritēriji.

Kultūras norišu digitālajiem ierakstiem tiks nodrošināta ilglaicīga uzglabāšana, gādājot par to drošību, kā arī pieejamību nākamajām paaudzēm. Projektā radītie audiovizuālie materiāli tiks izvietoti dažādās kultūras mantojuma izplatīšanas publiskajās platformās, turklāt projekta īstenošanas laikā tiks izveidota arī digitalizēto kultūras norišu datu bāze ar pasākumu īsiem informatīviem aprakstiem, lai lietotāji varētu atrast sev interesējošo izrādi vai koncertu pēc dažādiem meklēšanas kritērijiem.

Latvijas kultūras mantojuma norišu digitālo fiksēšanu veiks publiskā iepirkumā izraudzītā kompānija SIA “HDPD Productions & Dreams”.

Sīkāka informācija par satura atlases kritērijiem, kā arī par kultūras norišu pieteikšanu digitālajai fiksēšanai pieejama Kultūras informācijas sistēmu centra mājaslapā.

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) līdz 2022. gada augustam kā partneris īsteno sadarbību Eiropas Savienības atbalstītajā projektā “Kultūras mantojuma satura digitalizācija” (1. un 2. kārta), ko administrē Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar partneriem – Nacionālā kultūras mantojuma padomi, Latvijas Nacionālo arhīvu un KISC. Projekta virsuzdevums ir nodrošināt Latvijas kultūras mantojuma plašu pieejamību digitālajā vidē, kas kalpo par pamatu nacionālās identitātes stiprināšanai, kultūras, zinātnes, sabiedrības zināšanu un radošo industriju attīstībai, kā arī nodrošināt nacionāla kultūras mantojuma ilgtermiņa saglabāšanu digitālā formā, atkārtotas tā izmantošanas iespējas jaunos produktos un pakalpojumos, vienlaikus tā iekļaušanos vienotā Eiropas un pasaules kultūras digitālajā telpā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt