Kultūras Rondo

Pastāvēs, kas draudzēsies!”. Tiekamies LNB tās svētku dienā

Kultūras Rondo

Vitolds Kucins piedāvā variāciju par Lamanša šauruma ģeogrāfisko izveidošanos

Kuldīgā top mākslas un radošais klasteris

Kuldīgā top vērienīgs mākslas un radošais klasteris

Kuldīgā uzsākta ēku pārbūve bijušajā Adatu fabrikā, tas būs Kuldīgas mākslas un radošais klasteris, kurā plānots izveidot starptautisku laikmetīgas augstākās izglītības centru. 

"No nelielas rosības līdz starptautiski atzītiem projektiem esam nonākuši," Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" norāda Kuldīgas novada pašvaldības Mākslinieku rezidences nodaļas vadītāja Ilze Supe.

No Kuldīgas mākslinieku rezidences izveides iniciatora Mārtiņa Damberga sarunām ar Kuldīgas pašvaldību un tās lēmuma par labu skaistai kaprīzei kā mākslas un radošu norišu klātbūtne pilsētā arī izaudzis apjomīgais projekts.

"Sākām nevainīgi un skaisti ar plenēriem, vasaras skolām un radošu lekciju programmām. Pēc pāris gadiem, runājot ar toreizējo Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru Alekseju Naumovu, rādās traka un ambicioza ideja par Mākslas akadēmijas filiāli Kuldīgā. Ja toreiz tas bija untums par skaistu vasaras māju vienā no skaistākajām Latvijas pilsētām, pakāpeniski, vairākus gadus strādājot, esam nonākuši pie miljonu vērta investīciju projekta, starptautiskas sadarbības vairāku augstskolu kopīgi veidotas maģistra līmeņa studiju programmas, Zaigas Gailes biroja projektēta kādreizējās Kuldīgas slimnīcas pārbūves," turpina Supe.

Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) par labu līdzdalībai klasterī mudinājusi izlemt abpusējā ieinteresētība. 

"Šis bija tas gadījums, kad pašvaldība bija ļoti ieinteresēta un gatava ielikt enerģiju un finansējumu. Otrs nozīmīgs aspekts, ka gleznotāji vai mākslinieki novērtē vizuālu vidi, Kuldīgai ir spēcīgs vizuālais mantojums. Tas vilina māksliniekus," norāda Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors administratīvajā un radošajā darbā Andris Vītoliņš.

Klasterī LMA būs viens no partneriem jaunajā starptautiskajā maģistrantūras studiju programmā. Klasterī darbosies arī prototipēšanas darbnīcas, būs arī mākslinieku rezidenču programmas, ko līdz šim Kuldīgā īsteno daudzviet pilsētā. Tāpat par līdzdalību klasterī interesi izrādījusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un tās paspārnē esošais Kuldīgas biznesa inkubators.

"Ir prieks, kad redzu, kā lietas materializējas, kā pilsēta kļūst sakoptāka, pašvaldība iesaistās privātos projektos, kas ir arī ēku uzturēšana un sakopšana. Tā ir reāla Eiropas pieredze, ko vari ikdienā redzēt," par savu izvēli iesaistīties projektā bilst Kuldīgas mākslinieku rezidences izveides iniciators Mārtiņš Dambergs.

Būvniecības darbi bijušajā Adatu fabrikā paredzēti 18 mēnešus. Iecerēts, ka pēc studiju programmu akreditācijas 2020. gada septembrī varētu uzņemt pirmos studentus. Tiesa, pirmajā semestrī mācības paredzētas Ķelnē. Kuldīga starptautiskās studiju programmas studentus varētu uzņemt 2021. gada pavasarī.

Starptautiskā studiju programma būs četru augstskolu sadarbības projekts, kurā iesaistīta Ķelnes Tehniskā universitāte, Stokholmas Ekonomikas augstskola Rīgā, Igaunijas Mākslas akadēmija un Latvijas Mākslas akadēmija kā vadošais partneris. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti