Konkursā uz Brīvdabas muzeja direktora amatu pieteikušies 16 pretendenti

Kultūras ministrijas (KM) izsludinātajā atklātajā konkursā uz Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja (LEBM) direktora amatu pieteikumus noteiktajā termiņā līdz 10. jūlijam iesnieguši 16 pretendenti, medijus informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Atbilstoši likumdošanā noteiktajam LEBM direktora mēnešalga var sasniegt 2 135 eiro pirms nodokļu nomaksas. Mēnešalga atkarīga no amata kategorijas, kuru nosaka, ņemot vērā pretendenta profesionālo pieredzi, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā un ir būtiska muzeja funkciju izpildei.

LEBM direktora amata pretendenti tiks izvērtēti trijās konkursa kārtās – pretendentu atlasē, strukturētā intervijā un padziļinātā intervijā (prezentācija un pārrunas). Iesniegtos pieteikumus LEBM direktora amatam izvērtēs speciāli izveidota komisija, kā arī tās pieaicināti eksperti.

Direktora amata pretendentiem jābūt ieguvušiem akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību humanitārajās vai sociālajās zinātnēs, kā arī nepieciešama vismaz divu gadu darba pieredze vadošā amatā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā. Tāpat pretendentiem teicami jāpārvalda latviešu valoda un labi – vismaz divas svešvalodas, ieskaitot angļu valodu; kā arī jābūt labām zināšanām par muzeju darbību un funkcijām. Pretendentiem nepieciešams stratēģisks redzējums, jābūt orientētiem uz rezultātu sasniegšanu, jāspēj vadīt komandu, veidot un uzturēt attiecības.

Tāpat tiks izvērtēts katra pretendenta iesniegtais LEBM iepriekšējo trīs gadu darbības izvērtējums un turpmākās darbības attīstības piedāvājums pieciem gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Jau ziņots, ka pēc dienesta pārbaudes veikšanas muzejā un Latvijas Muzeju padomes iepazīstināšanas ar dienesta pārbaudes komisijas izdarītajiem slēdzieniem 29. aprīlī KM izdeva rīkojumu, uzsakot darba līgumu līdzšinējai LEBM direktorei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti