Kultūras ziņas

Vai ziloņus Rīgas cirkā iekausta?

Kultūras ziņas

Petera dziesmas līdz pat Pēteriem

Iznākusi grāmata «Latvijas 99 privātie muzeji un kolekcijas»

Simt vienpadsmit Latvijas privātajiem muzejiem un kolekcijām pievienojies vēl teju apaļš simts. Tos savā jau otrajā grāmatā par daudzām nezināmām mūsu kultūras liecību krātuvēm Latvijā apkopojusi žurnāliste Ilze Būmane.

Tad, kad mēs atvērām 2010. gada rudenī pirmo grāmatu, ļoti daudzi cilvēki man nāca klāt un teica – manis tur nav,” jaunas grāmatas nepieciešamību skaidro žurnāliste, grāmatas autore Ilze Būmane.

Un tā tapa otrā grāmata – nepilna gada laikā. Caur pazīstamiem, caur pašvaldībām atrasti cilvēki, kuru privātkolekcijās apkopots mūsu kultūrvēsturiskais mantojums – no Purvīša gleznām līdz kompasu kolekcijai.

„No šiem deviņdesmit deviņiem divdesmit divas ir zemnieku saimniecības un uzņēmēji, viņi ieliek savu ražošanas naudu, ko viņi ir nopelnījuši, tur iekšā,” norāda grāmatas autore.

Pirmajā un otrajā grāmatā, kopā ņemot, atrodamas vairāk nekā 200 vietas, ko Latvijā apskatīt.

Būmanes kundze stāsta, ka viņas iepriekšējo grāmatu cilvēki izmantojuši, pat plānojot tūrisma braucienus, un arī šajā atrodami muzeji Latgalē, Vidzemē, Kurzemē, Zemgalē un arī Rīgā, piemēram, retro auto muzejs, kuru veidojušas trīs Orleānu ģimenes paaudzes 50 gadu laikā.

Pēdējā gada laikā gan radušās vēl daudz jaunas privātkolekcijas, tāpēc, iespējams, būs jāraksta vēl arī trešā grāmata.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti