Turpinās Viestura Kairiša «Melānijas hronikas» filmēšana

Ar apjomīgu 1941.gada masu deportāciju inscenējumu Tukuma novada Bikstu stacijā sācies režisora Viestura Kairiša spēlfilmas "Melānijas hronika" nākamais filmēšanas posms.

Filmēšana ilgs visu augustu, un atbilstoši scenārijam filmēšana notiks Tukuma novada Bikstu stacijā, Rīgā, Zilupes novada Pasienē un Ludzas novada Pildā. Šajā filmēšanas posmā filmas uzņemšanā piedalīsies vairāki Rīgas, Bikstu un Ludzas novada iedzīvotāji.

Filma tiek veidota pēc rakstnieces Melānijas Vanagas darba "Veļupes krastā" , kas ir žurnālistes, rakstnieces, kultūrvēsturnieces un juristes Melānijas Vanagas (1905-1997) autobiogrāfija un ir viens no spilgtākajiem staļinisma deportāciju laika notikumu aprakstiem latviešu literatūrā.

Režisora Viestura Kairiša darbs ir nozīmīgs ne tikai kā būtiska Latvijas vēstures posma un latviešu autobiogrāfiskās literatūras ekranizējums, bet arī nozīmīgs darbs Latvijas kino, jo tas iecerēts kā liela mēroga un tematikas darbs, kas potenciāli piesaistīs jauniešu auditoriju un arī izraisītu starptautisku interesi par Eiropas vēstures maz zināmu un atspoguļotu tematiku - staļinisma represijām un Baltijas tautu deportācijām.

Kā norāda filmas radošā komanda, tā ir filma, kura ir jāuzņem tieši šobrīd, kamēr dzīvi vēl ir šo notikumu aculiecinieki, kuri visu mūžu dzīvojuši ar šo traģisko dzīves pieredzi, tā arī nepieredzot savu sajūtu vai atmiņu apliecinājumu ne literatūrā, ne kino.

Latviešu kino šie notikumi nekad vēl nav aplūkoti ārpus ideoloģiska uzstādījuma, bet tieši kino ir viens no būtiskākajiem kultūras elementiem, kas veido nacionālo identitāti.

Filmas komandā darbojas režisors un scenārists Viesturs Kairišs, operators Gints Bērziņš, filmas māksliniece Ieva Jurjāne, filmas producenti Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe, līdzproducente Elīna Gediņa-Ducena, filmas direktore Elīna Zazerska.

Galvenajai lomai izvēlēta viena no mūsdienu labākajām savas paaudzes aktrisēm - šveiciešu aktrise Sabīne Timoteo, filmā lomas atveido aktieri Maija Doveika, Guna Zariņa, Lilita Ozoliņa, Baiba Broka, Ivars Krasts, Jana Čivžele, Juris Strenga, baltkrievu aktieris Viktors Ņemecs, austriešu aktieris Ervīns Leders. Melānijas dēlu atveido Edvīns Mekšs no Ludzas.

Kā jau vēstījām, "Melānijas hronikas" pirmais filmēšanas posms aizvadīts Latgalē.

Filma tiek veidota ar Nacionālā kino centra filmu projektu konkursā iegūtu finansējumu, Valsts kultūrkapitāla fonda un starptautiskā kopprodukciju fonda "Eurimages" līdzfinansējumu, kā arī daudzu uzņēmumu un privātpersonu atbalstu.

Filma ir Latvijas un Somijas kopprodukcija. Filmas pirmizrāde plānota 2015.gada nogalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt