Rīgas Fotogrāfijas biennāle pārceļ programmas norisi uz vasaru

No 9. aprīļa līdz 18. aprīlim Rīgā bija ieplānota starptautiskā laikmetīgās mākslas notikuma − Rīgas Fotogrāfijas biennāles (RFB) atklāšana. Ņemot vērā Latvijā un daudzviet pasaulē izsludināto ārkārtējo situāciju, biennāles atklāšanas notikumi tiek pārcelti uz vasaras periodu, medijus informē organizatori.

Tikmēr biennāles komanda turpinot strādāt pie dažādiem scenārijiem un ir gatava pielāgoties arī attālinātiem formātiem.

Rīkotāji uzsver, ka laikā, kad digitālā saziņa daudziem ir kļuvusi par galveno komunikācijas veidu, virkne biennāles izstāžu un citu norišu ieguvušas vēl aktuālāku nozīmi, pievēršoties mūsdienu digitālā laikmeta mantojumam un tā ietekmei uz mūsu uztveri, domāšanu un attēlu kultūru kopumā. Minētajā kontekstā īpaši izceļami tie biennāles programmā pārstāvētie darbi, kas apvieno fizisko un digitālo telpu, radot alternatīvas saiknes starp mākslas darbu, subjektu un objektu un attīstot jaunu pieeju izstādes, izplatīšanas un uztveres jēdzieniem.

“Šis laiks noteikti kļūs par nozīmīgu atskaites punktu, kādā pasaulē turpmāk dzīvosim un arī, kā tas atsauksies uz mākslas procesiem.

Tā kā daļa darbu tiek radīti biennālei īpaši un vēl ir procesā, varam gaidīt arī eksperimentus, kas reaģēs uz šobrīd notiekošo pasaulē,” atzīmē organizatori.

Par Rīgas Fotogrāfijas biennāli

Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. Biennāles tematika aptver jautājumus no kultūras teorijas līdz aktuāliem sociālpolitiskiem procesiem Baltijas un Eiropas reģionā, tiecoties fiksēt un mākslas festivāla formātā piedāvāt kopīgi izprast pasaulē notiekošās pārmaiņas, kuras mums nepieciešams ne tikai redzēt, bet arī iztēloties, tulkojot mūsdienās tik sarežģīto un piesātināto vizuālo valodu jēgpilnās attiecībās − starp ikdienu, kameras objektīvu, vēstures materiālu, laikmetīgo mākslu, tehnoloģijām un nākotni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti