«Riga IFF» programmā šogad vairāk nekā 120 filmu

Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) rīkotāji publicējuši pilnu festivāla programmu. "Riga IFF" norisināsies no 7. līdz 17. septembrim kinoteātrī "Splendid Palace", kā arī – "Cafe Film Noir", "Kino Bize", "K Suns" un Kaņepes Kultūras centrā. Festivālā šogad tiks izrādītas vairāk nekā 120 filmas.

Deviņas festivāla filmu programmas ietver gan pilnmetrāžas spēlfilmas un dokumentālās filmas, gan īsfilmas un eksperimentālo kino. Festivālā šogad otro gadu norisināsies arī starptautisks filmu tirgus, izglītojoši pasākumi, kā arī – sarunu pasākumi, bet noslēgumā tiks pasniegtas arī balvas pilnmetrāžas kino, īsfilmu un mūzikas video kategorijās.

Pilna festivāla filmu programma un biļetes pieejamas mājaslapā rigaiff.lv, savukārt lielākā daļa festivāla pasākumu apmeklētājiem pieejami par brīvu.

Festivāls sāksies ar "Riga IFF Forum" – starptautisku filmu tirgu, kurš šogad fokusējas uz Eiropas kino projektiem bērnu auditorijai, kā arī – sadarbojoties ar festivālu "Artdocfest" – Austrumeiropas dokumentālo filmu projektiem. Festivāla pirmais seanss ceturtdien, 7. septembrī, – ASV studējušās jaunās režisores Žanetes Skarules ilgus gadus tapušais dokumentālais stāsts par latviešu arhitekta vērienīgo projektu Ķīnas kalnos – "Lidojošo mūku templis". Savukārt festivāla atklāšanas pasākumā – piektdien, 8. septembra vakarā – ne vien kino, bet arī mūzika – komponists Platons Buravickis koncertā ieskaņos kino projektu, kuru Losandželosas "Echo Park Film Center" dibinātāju vadībā uz 16mm filmas veidojuši 24 mākslinieki, rakstnieki, fotogrāfi, arhitekti, dizaineri – "Sound We See: Rīga" (Skaņa, ko redzam: Rīga).

Festivāla pirmās nedēļas nogales rīti un pēcpusdienas atvēlētas ģimenēm un bērniem – Splendid Palace “ieņem” programma "Kids Weekend", kurā šogad gan vairākas pilnmetrāžas filmas dažādu vecumu bērniem un viņu vecākiem (ieskaitot pat “šausmeni” – Zviedrijā veidoto ģimenes piedzīvojumu filmu “213. istabu”), gan animācijas īsfilmu programma pašiem jaunākajiem skatītājiem, kuras vieskuratori – iemīļoto “Lupatiņu” veidotāji Sabīne Andersone un Edmunds Jansons. Viņu jaunā animācijas īsfilma – “Bize un Neguļa” – arī piedzīvos pirmizrādi festivālā.

Festivāla starptautiskajā pilnmetrāžas filmu konkursa programmā (Riga IFF Feature Film Competition) šogad dažādu tehniku un žanru filmas no Baltijas jūras reģiona, tostarp – arī austrumnieciski ziemeļniecisks pārsteigums "Samurajs Rauni", kura autors Mika Rete arī viesosies Rīgā. Festivālu apmeklēt plāno arī Daniels Jozefs Borgmans – konkursā iekļautās Dānijā veidotās filmas "Mīlošā Pia" režisors. Tāpat Rīgā satiksim arī Lukašu Rondudu (konkursa filma "Mīlestības sirds"), Aleksandru Vartanovu (kurš šogad uzdrošinājies ekranizēt Maksima Gorkija "Vasarniekus"), 2015. gada festivāla konkursa filmas “Ne savā dabā” autoru Ūli Jēveru (šogad – ar jauno filmu "Skats no balkona"), Alīnu Griniūti (Lietuvā veidotās "Drānas paradīzei" autori), Juliānu Radlmaijeru (konkursa filma "Buržuāzijas aprindu suņa paškritika"). Šogad pilmetrāžas filmu konkursā iekļauta arī Kristas Burānes dokumentālā filma par Andri Freibergu – "Pasaka par tukšo telpu".

"Riga IFF Selection" – "festivāla festivālu programmā", ar kuras palīdzību Latvijas skatītājs koncentrētā veidā var iepazīties ar interesantāko pasaules kino festivālu programmās, šogad gaidāma arī "Artimija" – krievu tā saucamā "jaunā viļņa" režisora Borisa Hļebņikova jaunā filma. Latvijas pirmizrāde – ar filmas režisora piedalīšanos!

Baltijas pirmizrādi piedzīvos festivāla “mīluļa” Joahima Trīra jaunā “Telma”, kas ir intriģējošs trilleris – mīlasstāsts, kurā režisors atradis vietu arī mistikai. Īpašs notikums solās būt “Manifests” – mākslinieka Juliana Rozefelta un aktrises Keitas Blānšetas veltījums mākslinieka manifesta fenomenam. No videoinstalācijas tas šogad pārtapis pilnmetrāžas filmā, kurā aktrise iemiesojas 13 dažādos tēlos – vīriešos, zinātniekos, ziņu moderatoros, bezpajumtniekos, rokzvaigznēs, sākumskolas skolotājās.

Programmā "Artdocfest/Riga", kā allaž, ne vien izaicinoša dokumentālā kino programma, bet arī vairākas apaļā galda diskusijas ar filmu veidotāju, starptautisku mediju un viesu piedalīšanos. Programmas atklāšanā sestdien, 9. septembrī – režisores Veras Kričevskas Krievijā asas emocijas uzjundījusī filma par Borisu Ņemcovu – "Pārāk brīvs cilvēks".

Īpašā seansā festivālā šogad tiks izrādīta dokumentālā filma par elektroniskās deju mūzikas kultūras pirmsākumiem Latvijā – "Deju laikmets". Uz Rīgu plāno doties ne vien viens no galvenajiem filmas varoņiem – Indulis Bilzēns, bet arī Maksimilians Lencs (Westbam) un Artēmijs Troickis, kura dīdžejsets paredzēts uzreiz pēc pirmizrādes – Kaņepes Kultūras centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti