Pauļa Lileiķa fotogrāfiju izstādē «Fotoamnestija 1988-1999»

Sagaidot Lietuvas valsts simtgadi, no 13. februāra līdz 11. martam Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiks eksponēta Pauļa Lileiķa fotogrāfiju izstāde „Fotoamnestija 1988-1999”. Fotogrāfa Pauļa Lileiķa zinātkāre un jauneklīgā nekaunība spēj radīt emocionālu un individualizētu vēsturisko notikumu dokumentējumu. Katrs no mums pagātnē atgriežas pa individuālu, iztēles sagrozītu atmiņu taku, tāpēc tik nozīmīgi šobrīd ir Pauļa Lileiķa centieni noķert tā laika kolektīvās pieredzes mirkļus.

Fotoizstāde ir atdzimstošās Lietuvas skatu, kas iemūžināti  no 1988. līdz 1999. gadam, inventarizācija. 50 darbi ir kā 50 lietas, kas fiksējušas Lietuvas notikumu attīstību un transformāciju no vienas politiskās sistēmas uz citu periodu. Pārskatījis savus arhīvus, fotogrāfs it kā pasludina amnestiju tā laika posma portretiem, notikumu acumirkļiem, attēliem. Viņa fotogrāfijas rāda īpašo lietuviešu tautas garu un daudzus politisko sistēmu maiņas kontrastus.

Paulis Lileiķis bija arī Atmodas notikumu vērotājs un dalībnieks, kurš prata īpašos mirkļus ne tikai atpazīt, bet arī piefiksēt jaunas īstenības zīmes. Viņa fotogrāfijas izraisa interesi ar necerētiem mākslinieciskiem, dokumentāliem, reportāžas fotogrāfijas savienojumiem. Viņa veidotajās Lietuvas Atmodas perioda fotogrāfijās pulsē spriegums un karnevāla enerģija, intensīva izdzīvošana un rūgts komiskums, strauji rakursi un emocionāls vērīgums.

Fotogrāfiju izstāde „Fotoamnestija 1988-1999” Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiks eksponēta no 13.februāra līdz 11.martam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti