Latvijas kopražojuma filma «Imada bērnība» iegūst galveno balvu dokumentālo filmu festivālā Zviedrijā

Stokholmā, Zviedrijā, noslēdzies dokumentālā kino festivāls “Tempo Documentary Festival”, kurā galveno balvu un 7000 eiro ieguva Zviedrijas un Latvijas kopražojuma filma, režisora Zahavi Sandžavi (Zahavi Sanjavi) darbs “Imada bērnība / Imad’s Childhood”, informēja studijas “Fenixfilm” pārstāvji. Filma veidota Zviedrijas studijā “AVB Production” un Latvijas studijā “Fenixfilm” ar Nacionālā kino centra atbalstu, tās tapšanā iesaistījušies Latvijas kino profesionāļi.

Filmas darbība risinās Kurdistānā, Irākā, un tās galvenais varonis ir Imads, kurš savas dzīves pašu sākumu pavadījis teroristu grupējuma ISIS gūstā. Imadu un viņa māti atbrīvo, taču gūstā pavadītais laiks uz Imada psihi ir atstājis spēcīgu ietekmi. Četrus gadus vecais puisēns agresīvi skraida apkārt ar rotaļu ieročiem, nogalina dzīvniekus un ir vardarbīgs pret citiem bērniem. Filmas režisors Zahavi Sandžavi (Zahavi Sanjavi, 1967) un viņa komanda seko Imada liktenim vairāku gadu garumā, parādot puisēna ģimenes sieviešu centienus viņu virzīt pretim normālai bērnībai, kas apstākļu dēļ šķiet neiespējama.

Stokholmas Tempo dokumentālo filmu festivāla žūrija savā lēmumā akcentē – Zahavi Sandžavi filma “rada cerību, ka atsevišķu, spēcīgu sieviešu mīlestība, pacietība un rūpes var radīt drošības sajūtu, kas pat visdziļāk ievainotajiem palīdzēs atkopties no traumām.

Filma ir par kara nežēlīgajām sekām, tā rosina mūs domāt, kāda izvērtīsies Imada un citu karā traumētu bērnu dzīve.” 

Filma “Imada bērnība” ir Latvijas un Zviedrijas kopražojums, filmas producenti Latvijā ir studija “Fenixfilm” – Matīss Kaža un Una Celma, kura ir arī scenārija līdzautore. Latvijas pusi pārstāv arī skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis, viena no montāžas režisorēm Gunta Ikere, arī krāsu korekcijas veidotājs Oļegs Aleksejevs un citi radoši tehniskie profesionāļi. Studija “Fenixfilm” jau iepriekš sadarbojusies ar režisoru Sandžavi, līdzproducējot viņa 2016. gada filmu “Atgriešanās / The Return”, kas pasaules pirmizrādi piedzīvoja Amsterdamas starptautiskā dokumentālo filmu festivāla (IDFA) konkursa programmā.

Tempo dokumentālo filmu festivāls ir viens no lielākajiem dokumentālā kino festivāliem Ziemeļeiropā, šogad tas notika jau 22. reizi un, tāpat kā daudzi citi kinofestivāli pandēmijas laikā, bija organizēts tiešsaistes formātā. 2017. gadā šajā pašā festivālā režisora Matīsa Kažas debijas dokumentālā filma “Vienu biļeti, lūdzu!” ieguva “NewDoc” balvu par labāko debiju.

Plānots, ka filmu “Imada bērnība” uz ekrāniem un straumēšanas platformās Latvijā varēs noskatīties 2021. gada rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti