Festivālā «Artdocfest/Riga» izrādīs Ukrainai veltītu dokumentālo filmu programmu; ienākumus ziedos kolēģiem Ukrainā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

3. martā Rīgā sāksies 2. Starptautiskais dokumentālā kino festivāls "Artdocfest/Riga". Solidarizējoties ar kolēģiem Ukrainā un Ukrainas tautu, festivāla programmā papildus iepriekš plānotajiem seansiem iekļauta Ukrainai veltīta dokumentālā kino programma, kas vēsta par notikumiem kopš 2014. gada, informēja festivāla rīkotāji. Organizatori izlēmuši biļešu ieņēmumus no šiem seansiem ziedot kolēģiem Ukrainā.

​​Ukrainai veltīto filmu programmā ietvertas 5 filmas. Režisores Irinas Cilikas filma "Zeme zila kā apelsīns" (2020) atspoguļo netālu no Donbasa kara līnijas dzīvojošas vientuļās mātes un viņas četru bērnu centienus saglabāt cilvēcību, uzņemot filmu par viņu dzīvi kara laikā. Filma pagājušā gada "Artdocfest/Riga" festivālā saņēma speciālbalvu un apbalvota daudzos starptautiskos festivālos.

Režisora Romāna Bondarčuka filma "Ukrainas šerifi" (2016), ko kopproducējusi Latvijas filmu studija "VFS films" ir ieskats Ukrainas nesenajā vēsturē caur neliela dienvidu ciemata dzīvi.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Programmā ietverta arī Ukrainā dzimušā režisora Vitālija Manska filma "Radinieki" (2016). Viņa ģimene joprojām dzīvo Ukrainā un Krievijas. Ukrainas konflikta rezultātā režisora ģimenes locekļiem bija jāizdara izvēle, kas dažus no viņiem padarīja par nesamierināmiem ienaidniekiem.

Režisores Alises Kovaļenko filma "Alise kara zemē" (2015) ir ļoti personisks stāsts par režisores došanos uz Austrumukrainu kara sākumā un nokļūšanu  frontes karstākajos punktos un separātistu gūstā.

Savukārt, dāņu režisora Simona Lerenga Vilmonta filmas "Attālas suņu rejas" (2017) pieskaras kara un bērnu tēmai un vēsta par desmitgadīgā Oļega dzīvi Ukrainas austrumos, karadarbības zonā. 

"Artdocfest/Riga" abās konkursa programmās – "Baltijas fokuss" un "Artdocfest" ietverta arī Ukrainas un Latvijas kopražojuma filma "Šis lietus nekad nebeigsies" ("Starp diviem kariem"), kurā jauna ukraiņu režisore Alina Gorlova aizved skatītājus spēcīgā un vizuāli aizraujošā ceļojumā cauri nebeidzamam kara un miera ciklam.

"Mēs gaidījām Alinu Rīgā, filmas Latvijas pirmizrādē. Tā vietā viņa šobrīd ir Kijevā, pārdzīvojot Krievijas iebrukuma šausmas un pavadot naktis bumbu patvertnē. Aktīvo dokumentālā kino veidotāju loks ir salīdzinoši neliels, mēs visi esam savstarpēji labi pazīstami un tas, ko šobrīd piedzīvo mūsu draugi un kolēģi Ukrainā, ir prātam neaptverami un skar mūs ļoti personiski. Tādēļ

pieņēmām lēmumu festivālā iekļaut spēcīgas, notikumus Ukrainā atspoguļojošas filmas, un ieņēmumus no to biļešu pārdošanas ziedot mūsu kolēģiem Ukrainā,"

par festivāla komandas pieņemto lēmumu pastāstīja festivāla producente Ieva Ūbele.

Pilna festivāla programma un detalizētāka informācija atrodama mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti