Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Renāru Sproģi

Rīta Panorāma

Kamerorķestris Sinfonietta Rīga - citāds sezonas noslēguma koncerts

Galerijā «Alma» atklās Rīgas fotogrāfijas biennāles 2020 pirmo izstādi

Ar Toma Harjo personālizstādi sāksies Rīgas Fotogrāfijas biennāle

No 29. maija līdz 17. jūlijam galerijā “Alma” Rīgā būs skatāma mākslinieka Toma Harjo personālizstāde “Izredzes”. Ar šo notikumu Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) 2020 sāk savu programmu, kas bija plānota no šī gada 9. aprīļa, bet ārkārtas situācijas dēļ tika pārcelta, medijus informē organizatori.

Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 norises plānotas no 29. maija līdz 8. novembrim Rīgā, Cēsīs un Daugavpilī, piedāvājot apmeklētājiem daudzveidīgu izstāžu, diskusiju, simpoziju un meistarklašu programmu ar vairāk nekā 60 dalībniekiem no 13 valstīm. Vairums biennāles notikumu gaidāmi septembrī un oktobrī, kas norisināsies Izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa”, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un citviet.

Toms Harjo. No sērijas “Izredzes”, 2020

Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 pirmā izstāde, jo īpaši neseno Covid-19 raisīto notikumu kontekstā, aicina domāt par cilvēka dzīves trauslumu un mainīt skatiena perspektīvu – no šauri personiskas uz vispārcilvēcisku.

Toms Harjo darbu sērijā “Izredzes” pēta fotogrāfijas iespējas padarīt portretu par abstraktu notikumu vai sajūtu izteicēju, iestudējot sev personiski būtisko un interesanto fotogrāfisku etīžu formā.

“Cilvēku ieskaujošās dabas ainavas šeit atklājas kā prātam pakļautas un tematizētas sistēmas – inscenējumi, ko pastiprina putna lidojuma perspektīva un skatiens uz dzīves notikumiem no kāda augstāka, ikdienā nesasniedzama punkta. Šī perspektīva ir gluži kā centieni fiksēt citādā klātbūtni mūsu pašu ikdienā, atgādināt un apliecināt sev, ka šis skatupunkts patiesi eksistē un vērš citādākas zemes lietas un notikumus,” stāsta izstādes rīkotāji.

Izstādes kuratore ir Astrīda Riņķe.

Skats uz ekspozīcijām galerijā “Alma” ir pieejams visu diennakti, pateicoties uz ielu vērstajām stikla sienām un diennakts apgaismojumam. Izstādes kuratore ir Astrīda Riņķe.

Par mākslinieku

Toms Harjo ir absolvējis ISSP Fotoskolu, līdz šim sarīkojis vairākas personālizstādes un piedalījies grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs. 2018. gadā viņš kļuva par “Open kim? Call” ieguvēju, kam sekoja viņa pirmā personālizstāde “Patiesībā” kim? laikmetīgās mākslas centrā. Nozīmīgākās izstādes – Pāvilosta, “Aicinājums”, 2019 (VV fonds), Parīzē (JCE biennāle, 2017) un Lisabonā (Parallel Intersection, 2017). Kopš 2018. gada Toms Harjo studē Alvja Hermaņa vadītajā Jaunā Rīgas teātra aktieru kursā (LKA).

Par Rīgas Fotogrāfijas biennāli

Rīgas Fotogrāfijas biennāle ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. Biennāles tematika aptver jautājumus no kultūras teorijas līdz aktuāliem sociālpolitiskiem procesiem Baltijas un Eiropas reģionā, tiecoties fiksēt un mākslas festivāla formātā piedāvāt kopīgi izprast pasaulē notiekošās pārmaiņas, kuras mums nepieciešams ne tikai redzēt, bet arī iztēloties, tulkojot mūsdienās tik sarežģīto un piesātināto vizuālo valodu jēgpilnās attiecībās − starp ikdienu, kameras objektīvu, vēstures materiālu, laikmetīgo mākslu, tehnoloģijām un nākotni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti