«Aizliegtā paņēmiena» izlaušanās spēle «Latvija» iegūst augstāko Eiropas apbalvojumu

Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta raidījums “Aizliegtais paņēmiens” otrdien, 24.septembrī, Romā ieguvis augstāko novērtējumu Eiropas raidorganizāciju apvienības (EBU) Radošuma forumā. Raidījuma komanda pērn, gatavojoties Saeimas vēlēšanām, radīja jaunu un Latvijas televīzijās neredzētu pārbaudījumu partiju līderiem – “Izlaušanās spēli “Latvija””. Tagad tas atzinīgi novērtēts Eiropas mediju un televīzijas formātu profesionāļu vidū.

Forumā par labāko oriģinālformātu sacentās 18 dažādi televīziju radītie formāti, bet "Aizliegtā paņēmiena" radītais atzīts par labāko un radošāko projektu.

LTV komanda ar pārējiem EBU radošuma balvu ieguvējiem

Otro un trešo vietu ieguva Norvēģijas sabiedriskā televīzija (NRK). Otrajā vietā ierindojās projekts “Top 10” – izklaidējošs vakara šova formāts visai ģimenei, kurā slavenībām jāieskatās populārās mūzikas nesenajā vēsturē, un, veicot dažādus uzdevumus, jāmēģina noskaidrot kāda konkrēta gada populārāko dziesmu tops. Savukārt trešo vietu ieguva izglītojoši izklaidējošs projekts “Ridiculously smart”, kurā sadarbojas zinātnieki un stand-up komiķi. 

"Piedodiet, norvēģi, kas bija otrie un trešie, piedod, BBC," sociālajā medijā "Facebook" raksta raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" vadītājs Guntis Bojārs. 

“Mēs saņēmām daudz komplimentu, citu televīziju pārstāvji nāca klāt un teica – o, jums super spēle, cik aizraujoši! Protams, uzreiz radās jautājumi par to, kā mēs politiķus dabūjām iekšā istabā,” par reakcijām pēc formāta prezentācijas stāsta apbalvotais žurnālists.

 

"Tas ir milzīgs panākums! Pirmo reizi Latvijas Televīzijas projekts tika nominēts EBU Radošumu forumā un arī uzvarēja!" saka LTV Ziņu dienesta vadītāja Iveta Elksne un norāda, ka īpaši patīkami ir tas, ka šis Ziņu dienesta projekts spējis konkurēt ar tādiem lieliem un finansiāli stipriem medijiem kā BBC, Dānijas, Zviedrijas, Nīderlandes un citām rietumvalstu televīzijām. Un veikumu kā vislabāko ir atzinuši tieši mediju profesionāļi!

"Liels paldies "Aizliegtā paņēmiena" komandai par radošumu un sīkstumu, darot savu darbu! Paldies arī politiķiem, kuri bija gatavi piedalīties mūsu spēlē," norāda Elksne un piebilst, ka

"mēs redzam, ka forumā tiek prezentēti projekti, kur viena epizode maksā pat 150 tūkstošus eiro, mēs par tādām summām pat sapņot nevaram." 

"Tieši pretēji, Latvijā sabiedriskie mediji ik gadu cīnās par finansējumu, kas šobrīd ir teju viszemākais Eiropā, pat Igaunija un Lietuva ir tālu mums priekšā. Ceru, ka politiķi sapratīs, ka demokrātiskā sabiedrībā ir jābūt stipriem un neatkarīgiem medijiem. Un to nodrošina arī finansiāla neatkarība. Protams, ka

mūsu kolēģi Eiropā nesaprot, kā var šādu saturu izveidot par tik neiespējami mazu summu, un jautā, vai politiķi saprot sabiedrisko mediju lomu mūsdienu pasaulē," saka LTV Ziņu dienesta vadītāja.

Projekts “Izlaušanās spēle “Latvija”” tika atzīts par 2018. gada labāko satura debiju LTV darbinieku balsojumā, kā arī saņēma Latvijas Žurnālistu asociācijas specbalvu.

“Izlaušanās spēle “Latvija”” bija veidota kā izaicinājums partiju līderiem, kuriem bija jāpierāda, ka viņi spēj darboties komandā, lai atrisinātu āķīgus uzdevumus. Vēl neviens LTV raidījums līdz šim nebija licis partiju līderiem mesties guļus zem galda, noaut kājas, nēsāt trepes, strīdēties savā starpā un mēģināt pierādīt, ka viņi spēj būt komanda ārpus politiķu ierastajiem rāmjiem.

EBU radošuma foruma skatēs ik gadu aicināti piedalīties ne vien Eiropas, bet arī citu valstu sabiedrisko mediju satura oriģinālformāti, kas pārsteidz, izaicina un ļauj uz ikdienišķām lietām palūkoties no cita skatupunkta. Tā ir iespēja uzzināt par jauniem televīzijas formātiem un veicināt radošumu sabiedrisko mediju satura veidošanā.

Latvijas Televīzija ir vienīgā Baltijas valstu raidorganizācija, kas bija aicināta piedalīties skatē, savukārt no Austrumeiropas aicināti vēl tikai Polijas pārstāvji.

“Aizliegtā paņēmiena” izlaušanās spēles epizodes iespējams noskatīties šeit:

Un 2.daļa: 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt