VIDEO: Eirovīzijas otrais pusfināls

Ceturtdien, 16. maijā, Telavivā notika starptautiskā dziesmu konkursa “Eirovīzija 2019” otrais pusfināls. 

Eirovīzijas dziesmu konkursa otrajā pusfinālā par vietu finālā sacentās Armēnija, Īrija, Moldova, Šveice, Latvija, Rumānija, Dānija, Zviedrija, Austrija, Horvātija, Malta, Lietuva, Krievija, Albānija, Norvēģija, Nīderlande, Ziemeļmaķedonija un Azerbaidžāna.

Tās 10 valstis, kas ieguva vislielāko punktu skaitu skatītāju un starptautiskās žūrijas kopvērtējumā, kvalificēsies dalībai finālā, kas notiks šo sestdien, 18. maijā.

Par otrā pusfināla dalībniekiem balsot varēja tikai minēto 17 valstu iedzīvotāji, kā arī Vācija, Itālija un Lielbritānija. Vakar vakarā otrā ģenerālmēģinājuma laikā otrā pusfināla dalībniekus jau vērtēja žūrija, kuras balsojums veido 50% jeb pusi no šī vakara pusfināla rezultātiem. Vairāk par to, kā balso žūrija, var uzzināt “Eirovīzijas” oficiālajā mājaslapā

Pēc pirmā pusfināla, kas notika 14. maijā, sev vietu finālā nodrošināja Kipra, Slovēnija, Čehija, Baltkrievija, Serbija, Austrālija, Islande, Igaunija, Grieķija un Sanmarīno.

KONTEKSTS

Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināli šogad notiek 14. un 16. maijā; Latvijas pārstāvji – grupa “Carousel” ar dziesmu “That Night” uzstāsies Eirovīzijas otrajā pusfinālā.

Pusfinālā skatītāju balsojums ilgst apmēram 15 minūtes. Balsot šogad iespējams ar īsziņas (numuri parādās uz ekrāna tiešraides laikā) vai Eirovīzijas aplikācijas palīdzību.

Par savu iemīļoto dziesmu var balsot 20 reizes, taču nedrīkst balsot par valsti, kurā skatītājs atrodas. Balsojot ar aplikācijas palīdzību, skatītājs saņems ekskluzīvu pateicības videoziņu no konkursa dalībnieka, par kuru balsojis.

Balsojumu veido profesionālās žūrijas novērtējums, kuru konkursa dalībnieki saņēmuši jau dienu iepriekš, un tradicionālais skatītāju balsojums. Par dalībniekiem balsot drīkst tikai tās valstis, kuras piedalās pusfinālā; protams, nedrīkst balsot par valsti, kurā balsotājs tobrīd atrodas.

1 komentārs
Ingems Flamingems
Nu tik ir vakariņžšzs! Cik 1.pusfin.bij lielisks- kādi tikai 3 štrunti; tik šovakar graujošs:D Kā diena pret nakti. Derīgas: 1) Īrij- lielisk, & 2) Dānij. TomGrēviš citēj jautajum- kapēc dāņ iedziedaj francisk? Tapēc ka dāņus dēļ šo vieglum & dzīvespriek dēvē arī par Skandināv-francūziem. Citgad nereti patika: Rumān,Moldov,Malt,Nīderl,Norv; š.g.-nāni. (noplāt rokas) T.Gr- Ingai neesot nekā sarkastiska ko bilst mūsejiem un neesot kauns. Es klusi cīnijos ar, ja ne gluž kaunu tad garlaicīb. Pat neminēšu kurus šovakar ievēlēs, puslīdz pō par visiem, galvnais lai Īrij & Dānij neizmet. Novēlu= visai Eirvīzjai nāg.g. braukt Austrālijup! Vai vismaz: Izslandup. Vēl bi fein: Slovēn, Čeh,Pol(izsvieda!),Belg(izsvieda!),Igaun,Portug(izsvieda!),Griek,Sanmarīn. Viss, sāk ziņōt rezultus, čau!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti