Rīta Panorāma

RIXC Mākslas un zinātnes festivāls un izstāde atmasko «Zaļo»

Rīta Panorāma

Intervija ar Krišjāni Kariņu

Mūzikāla vīzija par «Čikāgas piecīšiem» viņu jaunības gados

Radīta muzikāla vīzija par «Čikāgas piecīšu» jaunību

Režisors Valdis Lūriņš iestudējis muzikālu vīziju par slavenā trimdas latviešu ansambļa "Čikāgas piecīši" jaunību "Čikāgas piecīši. Leģendu atgriešanās". Iestudējuma pirmizrāde paredzēta 5. jūlijā jaunajā Rojas brīvdabas estrādē.

Šogad aprit 30 gadi kopš “Čikāgas piecīšu” atgriešanās Latvijā 1989. gadā ar slaveno koncertu Mežaparka estrādē – tā bija pirmā reize, kad Latvijas iedzīvotāji dzīvē tikās ar iemīļoto grupu. Savukārt izrāde ir veidota kā muzikāla vīzija, kurā populāri aktieri un dziedātāji ar sirsnību un lielu pietāti rādīs to, kādi bija un kādi varēja būt “Čikāgas piecīši”, kad viņi uzsāka savu muzikālo darbību. Izrādes pamatā ir Alberta Legzdiņa atmiņu stāstījumi no grāmatas “Čikāgas piecīšu piedzīvojumi” un “Čikāgas piecīšu” populārākās dziesmas. 

“Tā ir sanācis, ka savā laikā Alberts Legzdiņš man piedāvāja veidot izrādi par Čikāgas piecīšiem”. Laiks ir izdarījis savas korekcijas, un Alberta Legzdiņa vēlēšanās īstenojas tagad. Izrādē noteikti būs arī šodienas aktualitātes, jo "Čikāgas piecīši” vienmēr prata būt aktuāli un to mēs saglabāsim savā izrādē. Es ļoti ceru, ka šī izrāde būs interesanta gan jauniešiem, gan vecākajai paaudzei, kura atcerēsies to laiku un varbūt paši sajutīsies jauni,” norāda Valdis Lūriņš.

Alberta Legzdiņa tēlā izrādē iejutīsies Mārtiņš Egliens. Viņš ļaus skatītājiem izbaudīt “Čikāgas piecīšu” jokus un gaisotni. Mārtiņš Brūveris kļūs par Armandu Birkenu un valdzinās skatītājus ar savu apbrīnojamo balss tembru liriskajās dziesmās. Janīnas Ankipānes šarmu un muzikalitāti iznesīs dziedātāja Ieva Sutugova. Lorijas Vudas tēlā iejutīsies dziedātāja Ginta Krievkalna vai Dailes teātra aktrise Inita Sondore. Marģers Eglinskis atveidos gan Uldi Ievānu, gan Uldi Streipu, kuri abi bija izcili joku meistari grupā.

Vēl izrādē skatītāji varēs tikties ar Ilmāru Dzeni, ko atveidos Liepājas teātra dziedošais aktieris Rolands Beķeris. Ilmārs Dzenis pašos pirmsākumos ir dziedājis “Čikāgas piecīšos”, taču vēlāk bijis spiests pārcelties uz Floridu, kur sāka pats savu mūziķa karjeru. Izrādē kā Larisa Mondrusa uzmirdzēs Ginta Krievkalna. Larisa Mondrusa emigrēja no Latvijas gan krietni vēlāk un viņai nav nekādā sakarā ar “Čikāgas piecīšiem”, tomēr arī viņas dziesma “Svešā zemā stādu rozes” ir tautā ļoti populāra un piederīga tā laika notikumiem, tāpēc skatītājiem būs interesanti tikties arī ar viņu.

Izrādes veidotāji ir parūpējušies, lai dziesmu muzikālais noformējums būtu kvalitatīvs. Tā veidošanā iesaistīti lieliski mūziķi – Jānis Kalniņš (solo ģitāra), Aigars Grāveris (basģitāra), Uģis Krūskops (sitamie instrumenti) un Raimonds Macats (mutes ermoņikas).

7. jūlijā izrāde būs skatāma Valmierā, 13. jūlijā - Madonā, 20. jūlijā - Lielvārdē, 28. jūlijā - Tukumā, 2. augustā - Saldū, 3. augustā - Kuldīgā, 4. augustā - Jelgavā, 16. augustā - Ulbrokā, 17. augustā - Kandavā, 18. augustā - Cēsīs, 23. augustā - Bauskā, 24. augustā - Smiltenē, kā arī citur Latvijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti