Rīta Panorāma

Intervija ar tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču

Rīta Panorāma

Šekspīra Romeo un Džuljeta Leļļu teātrī

Aicina 21. jūnijā apiet apkārt Latvijai un pulcēties pie ugunskuriem pierobežā

Gada īsākajā naktī aicina apiet vienu kilometru apkārt Latvijai

Gada īsākajā naktī, 21.jūnijā, Latvijas iedzīvotājus aicina noiet vienu kilometru uz Latvijas robežas, pēc tam tiekoties pie kopīga ugunskura.

Imanta Ziedoņa muzeja padomes pārstāve Žaneta Jaunzeme-Grende "Rīta panorāmā" stāstīja, ka projekta "1836" dalībnieki jau būs izpētījuši to, kur uz Latvijas robežas iespējams iziet, tādējādi cilvēkiem atliks tikai izvēlēties sev tuvāko vai interesantāko kilometru un doties ceļā.

Tāpat 21.jūnijā 1836 brīvprātīgie tieši plkst.18.36 visapkārt Latvijai noies vienu kilometru. Tādējādi Latvija būs vienīgā valsts, kuras iedzīvotāji tai vienlaicīgi apgājuši apkārt.

Projektā iesaistītas 43 pašvaldības, un 1.maijā paredzēts publicēt karti ar ugunskura vietām, pie kurām pēc tam notiks pulcēšanās, kas paredzēta ap plkst.20.30. Pie ugunskuriem paredzēta dziedāšana, plkst.22 visiem kopā dziedot Latvijas himnu.

Jaunzeme-Grende stāstīja, ka, lai apietu apkārt visai Latvijas robežai, kas ir 1836 kilometri, nepieciešami aptuveni divi mēneši, savukārt ar mašīnu tas ildzis piecas dienas. Viņa gan iesaka doties ar kājām, jo tā iespējams vairāk iepazīt Latviju - parunāt savā starpā, ar cilvēkiem uz robežas, kā arī vairāk redzēt.

Savas valsts un tās cilvēku izzināšana cieši sasaucas ar dzejnieka Imanta Ziedoņa idejām, tāpēc "1836" ceļa izveides un akcijas „Izgaismo Latviju” īstenošanā aktīvi līdzdarbojas arī Imanta Ziedoņa muzejs un fonda „Viegli” mūziķi. „Imants Ziedonis pats bija liels gājējs, kurš uzskatīja, ka šāds ceļošanas veids ļauj patiesi izzināt savu valsti un tās cilvēkus. Latvijas pierobežu Ziedonis aprakstījis arī savā grāmatā „Leišmalīte”, kuras ievadā starp citu raksta, ka reiz apkārt Latvijai ies tūrisma ceļš, un tā ir jābūt! Gājienos, kas notikuši "1836" ceļa apzināšanai, piedalījušies arī fonda „Viegli” mūziķi. Katra šāda gājiena izskaņā kultūras namos un skolās Latvijas pierobežā notikuši nelieli koncerti ar fonda „Viegli” mūziķu un citu mākslinieku piedalīšanos,” stāsta Žaneta Jaunzeme-Grende.

Fonds "1836" sāka īstenot Latvijas simtgades projektu "Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!" 2015. gadā. Tā mērķis ir kopā ar pašvaldībām, tūrisma informācijas centriem, vietējiem iedzīvotājiem un citiem interesentiem izveidot tūrisma ceļu "1836" kājāmgājējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt